česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh "Elmia Nordic Rail 2013"

(Archivní článek, platnost skončena 11.10.2013.)

Ve dnech 8. - 10. října 2013 se ve švédském Jönköpingu uskuteční mezinárodní veletrh "Elmia Nordic Rail 2013", jediný veletrh v celé Skandinávii zaměřený na oblast železniční dopravy. Bude na něm zastoupeno více než 300 zahraničních firem ze 40 zemí a účastní se ho téměř 7.000 odborníků a obchodníků.

Ve čtvrtek 10. října navštíví veletrh nový velvyslanec České republiky v Dánsku Jiří Brodský, aby zde jednal s českými exportéry o tendrech, které budou vyhlašovány v nadcházejících letech v Dánsku. Miliardové zakázky se týkají především připravované obnovy dánských železnic – rekonstrukce sítí, modernizace, výstavba nových tras, železničních mostů, dodávky nových vlakových souprav, výstavba tramvajových tratí apod. Podpora účasti českých firem na realizaci plánovaných projektů je jednou z hlavních priorit Velvyslanectví ČR v Kodani.

Blíže o těchto a dalších projektech (Femern, LRV systémy) byly české firmy informovány na semináři Dánské investice v dopravní infrastruktuře – příležitost pro české firmy, který se konal 12. září 2013 v Praze.

Velvyslanec využije své účasti na veletrhu také k navázání kontaktů s dánskými firmami, které mají potenciál investovat v České republice nebo by ve svých projektech mohly využít subdodávky českých firem.

veletrh