česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dněpropetrovská a Záporožská oblast: česká podnikatelská mise

V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie MZV uspořádal GK Doněck ve dnech 24.-26.09.2012 podnikatelskou misi představitelů českých firem a institucí do Dněpropetrovské a Záporožské oblasti. Akce se zúčastnili zástupci 18 podnikatelských subjektů. Mise se účastnil velvyslanec České republiky na Ukrajně Ivan Počuch.

Po podnikatelské misi do Doněcké a Luganské oblasti z dubna tohoto roku, misi zástupců českých firem na veletrhu Ugol and Mining v Doněcku ze září t.r. či incomingové misi představitelů oblastních, městských administrací a podnikatelských subjektů pěti oblastí východní Ukrajiny se zaměřením na rozvoj bytového hospodářství do Ostravy, Brna a Prahy z dubna t.r., se jedná o další projekt GK Doněck uskutečněný v tomto roce, jehož hlavním cílem bylo přivést české firmy do ekonomicky perspektivních oblastí Ukrajiny k pozdějšímu navázání ekonomické spolupráce s místními podnikatelskými subjekty.

Po přijetí české delegace u gubernátorů oblastí, kterých bylo v zásadě využito i k prezentaci ekonomického potenciálu obou subjektů Ukrajiny, byla posléze organizována kontaktní jednání v sídlech obchodně-průmyslových komor obou oblastí. Prezentací se kromě vrcholných představitelů oblastí účastnili i zástupci administrací významných průmyslových měst v regionu. V případě Záporožské oblasti to byli představitelé měst Záporoží a Melitopol, v případě Dněpopetrovské oblasti představitelé  Dněpropetrovska a Krivoj Rogu.

Před zahájením vlastních kontaktních jednání proběhlo slavnostní podepsání Memoranda o spolupráci Krajské hospodářské komory Zlínského kraje s  obchodně-průmyslovými komorami Dněpropetrovské a Záporožské oblasti.

V mimopracovní části mise navštívila česká delegace záporožské závody Slavutič (pivovar), Avtozaz (výroba automobilů) a závod na výrobu automobilových akumulátorů v Dněpropetrovsku. Velvyslanec I.Počuch v doprovodu GK O.Morávka taktéž navštívili závod Volnogorskoje steklo ve městě Volnogorsk v Dněpropetrovské oblasti.