česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Jednání představitele ČEB a.s. v Doněcku a Záporoží

Ve dnech 12.-13.2.2013 uskutečnil ředitel odboru syndikací a akvizic České exportní banky, M.Frelich v Doněcku a Záporoží jednání s cílem podpořit obchodní aktivitu ČEB a.s. a českých výrobců na Ukrajině.

GK organizoval jednání v ocelárně Zaporozhstal*, setkání s ředitelem Doněcké oblastní pobočky státní banky Oščadbank společně s ředitelkou Regionální rozvojové agentury, uzavření Memoranda o spolupráci s Doněckou obchodně-průmyslovou komorou a pracovní setkání s vedením Záporožské obchodně-průmyslové komory.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Záporožská ocelárna “Zaprozhstal“ patří mezi pět největších průmyslových podniků na Ukrajině. Většinový podíl vlastní holding Metinvest, který tvoří vertikálně integrované uskupení podniků zaměřených na metalurgii. Společně s DTEK (energetický holding) tvoří dva klíčové pilíře skupiny System Capital Management (SCM). Objem výroby ocelárny je přibližně 3,8 mil.t. oceli.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Memorandum o spolupráci mezi ČEB a.s. a Doněckou obchodně-průmyslovou komorou bylo slavnostně uzavřeno v prostorách GK. Samotnému podpisu předcházela tisková konference, kterou za značného zájmu HSP (3 TV štáby, 9 píšících novinářů) moderoval gen.konzul O.Morávek. Partner exportní banky bude aktivně pracovat se svojí členskou základnou (více než 1000 firem) s cílem distribuce informací o nabídce české strany /Pozn. GK: podobné memorandum ČEB uzavřela v září l.r. s obchodní komorou z Luganska, v jednání je i spolupráce se Záporožskou obchodní komorou/

Během pracovního jednání s vedením Záporožské obchodně-průmyslové komory obeznámil M.Frelich s principy úvěrování česko-ukrajinských obchodních případů.. Ukrajinská strana informovala o připravovaných akcích (zejména o mezinárodní agrární výstavě, která proběhne v Záporoží v březnu t.r.) a o plánech rozvoje Záporožské oblasti. Vedení komory přislíbilo zajištění distribuce informací o ČEB a.s. v rámci své členské základny.