česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mise Klastru Bioplyn v Doněcku

Ve dnech 22.5. – 24.5. se v Doněcku realizoval projekt na podporu ekonomické diplomacie “Mise Klastru Bioplyn na východní Ukrajinu“. Mise se účastnili komě představitelů Klastru Bioplyn s.z.p.o. taktéž zástupci společností TTS Boilers, Agrikomp a Coramexport.

Ve dnech 22.5. – 24.5. se v Doněcku realizoval projekt na podporu ekonomické diplomacie “Mise Klastru Bioplyn na východní Ukrajinu“. Mise se účastnili komě představitelů Klastru Bioplyn s.z.p.o. taktéž zástupci společností TTS Boilers, Agrikomp a Coramexport.

            Akce se setkala s velkým zájmem podnikatelské sféry Doněcka a blízkého okolí, kde začíná být téma obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí nanejvýš aktuální. Tuto skutečnost nejlépe dokumentuje skutečnost, že prezentaci shora uvedených českých podnikatelských subjektů, která se konala 23.5., navštívilo 110 představitelů sedmdesáti místních firem.

           K navázání užšího kontaktu mezi českými a ukrajinskými podnikateli došlo při následném setkání v prostorách GK Doněck. Ukrajinští partneři se zajímali především o možnost spolupráce při výstavbách a provozování bioplynových stanic.

           I přes řadu specifik podnikání v podmínkách Ukrajiny lze jednoznačně konstatovat, že v oboru obnovitelných zdrojů energie patří Ukrajina k trhu s velkým potenciálem, kdy uvážené a zejména včasné investice do této oblasti mohou českým podnikatelským subjektům zajistit ve vztahu k prozatím nevýrazné  konkurenci výhodnou pozici a dlouhodobou obchodní perspektivu.