česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Založení firmy v Irsku a pravidla pro podnikání

Následující článek je určen těm, kteří uvažují o založení firmy v Irsku. Obsahuje základní informace týkající se registrace společnosti, daní, zákonů a obsahuje odkazy na potřebné instituce, úřady a stránky věnující se této problematice.

Souhrnné informace o podnikání, administrativní podrobnosti k dlouhodobého pobytu na území Irska, rady pro cizince apod. naleznete na webu Department of Justice www.irlgov.ie ; resp. na podstránkách www.basis.ie (podnikání) a www.citizensinformation.ie(pobyt).

Registraci firem má na starosti Companies Registration Office, na jehož stránce naleznete podrobný popis registrační procedury, poplatků a dokumentační požadavky.

Po splnění registračních požadavků CRO je třeba nově vzniklý subjekt zaregistrovat na daňovém úřadě - Office of the Revenue Commissioners. Jejich stránka rovněž přehledně popisuje daňovou strukturu a platební kalendáře.

Irskou legislativu můžete nalézt na vládním serveru Office of the Attorney General, www.irishstatutebook.ie, případně na serveru British and Irish Legal Information Institute - www.bailii.org, který má lepší vyhledávač.

Podrobné informace naleznete mj. na stránkách Enterprise Ireland.