česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

AMBIENTE 2013 ve Frankfurtu nad Mohanem

(Archivní článek, platnost skončena 12.03.2014.)

Ve dnech 15. – 19.2.2013 se ve Frankfurtu nad Mohanem uskutečnil mezinárodní veletrh AMBIENTE 2013. AMBIENTE je jeden z nejvýznamnějších světových veletrhů zaměřených na spotřební zboží z oblasti stolování, trendů v kuchyni, kuchyňských potřeb, kuchyňského nádobí, skla, porcelánu, drobných dárkových a dekoračních předmětů, módních doplňků a šperků, bytových doplňků a dekorace. Partnerskou zemí AMBIENTE 2013 byla Francie.

Letošního ročníku se zúčastnilo 4.688 vystavovatelů z 81 zemí, což bylo o 158 vystavovatelů více než v loňském roce a navštívilo ho přes 140.000 návštěvníků z celého světa. Mezi TOP 10 zemí s největším počtem zahraničních návštěvníků se letos umístily: Itálie, Francie, Nizozemí, USA, Velká Británie, Švýcarsko, Španělsko, Čína, Rusko a Rakousko. Oproti minulému roku výrazně stoupla účast návštěvníků z východní Evropy (Rusko a Pobaltí) a z Jižní Ameriky - především z Argentiny a Brazílie, tím letošní AMBIENTE poprvé ve své historii překonalo hranici 50 % zahraničních návštěvníků. Letošního ročníku AMBIENTE se zúčastnilo i 37 českých vystavovatelů.

Výrazným zviditelněním české účasti na veletrhu byla výstava „Briliant By Design“, kterou ve Frankfurtu nad Mohanem prezentovala Česká centra. Výstavu navrhlo studio Olgoj Chorchoj a byla zaměřena na designové sklo a porcelán sériově vyráběné současnými českými výrobci. ČR patří celosvětově druhá příčka v množství vyrobeného skla na hlavu, a to jak v oblasti uznávaného uměleckého skla, tak i v jeho sériové výrobě.

Velikost a důležitost akce podtrhla účast Dr. Philippa Röslera, spolkového ministra obchodu a technologie a Sylvie Pinelové, francouzské ministryně pro řemesla, obchod a turismus, kteří společně AMBIENTE 2013 slavnostně zahájili. Rösler označil Francii za velmi blízkého a silného přítele SRN a za ideálního partnera takového veletrhu. Řekl, že francouzští podnikatelé nepřesvědčují německý trh pouze spotřebním zbožím ve špičkové kvalitě, ale zároveň velmi dobře rozumí, jak dobře a stylově žít. Veletrh Ambiente považuje za ideální platformu prezentace spotřebního zboží z obou zemí. Tento světově významný spotřebitelský veletrh navštívila i francouzská filmová hvězda Catherine Deneuve, která vyjádřila svůj obdiv nad kreativitou, rozmanitostí vysokou kvalitou vystavovatelů.

Příští ročník veletrhu se uskuteční od 7. do 11. února 2014 a partnerskou zemí bude Japonsko.

Více informací naleznete na http://ambiente.messefrankfurt.com