česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

AUTOMECHANIKA 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem

(Archivní článek, platnost skončena 06.11.2013.)

Ve dnech 11. – 16.9.2012 se ve Frankfurtu nad Mohanem uskutečnil mezinárodní veletrh AUTOMECHANIKA 2012. AUTOMECHANIKA je nejvýznamnější světový veletrh zaměřený na automobilové díly, vybavení pro automobilové servisy, benzinové pumpy, myčky automobilů, autopříslušenství a auto-tuning.

Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 4.593 vystavovatelů ze 74 zemí (v roce 2010 to bylo 4.471 vystavovatelů) a navštívilo ho 148.000 návštěvníků z celého světa. Mezi TOP 5 zemí s největším počtem zahraničních návštěvníků se letos umístily: Itálie, Velká Británie, Francie, Nizozemí a Polsko. Oproti minulým letům nejvíce vzrostl počet zahraničních návštěvníků ze střední a východní Evropy (Polsko, Rusko), USA a východní Asie (Čína, Tchai-wan, Hongkong, Jižní Korea, Japonsko). Veletrh AUTOMECHANIKA 2012 byl velmi bohatý i na účast českých vystavovatelů, kterých přijelo do Frankfurtu 20.

Novinkou letošního ročníku bylo téma elektromobility. V oboru e-mobility se prezentovalo 35 firem převážně z Německa, Itálie a Tchai-wanu. Jejich expozice se věnovaly přestavbě automobilů, pohonným jednotkám, příslušenství k dobíjení a recyklaci. Spolkový svaz pro elektromobilitu (Bundesverband für Elektromobilität) prezentoval koncept car-sharingu tzv. Lihgt-Car-Sharing-Konzept.

Během veletrhu byla udělena prestižní cena za inovaci v oboru automotive (Automechanika Innovation Awards). Ocenění bylo uděleno v devíti kategoriích (tuning, opravy a diagnostika, řízení systémů, náhradní díly, doplňky, IT a management, údržba, motory) a získaly jej firmy z Německa (Volkswagen a.s., Robert Bosch GmbH, Kärcher GmbH, ApplicoData GmbH), Francie (Delphi France SAS, NTN-SNR Roulements), Číny (Steelmate), Nizozemí (Prins Autogassystemen) a USA (Hunter Engineering Company).

Příští ročník veletrhu se uskuteční od 16. do 18. září 2014. Více informací naleznete na http://automechanika.com