česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

BOOT DÜSSELDORF 2014

Ačkoliv je zima v plném proudu, těší se již nyní spousta lidí na letní slunce, vodu a moře. Toto potvrdil i 45. ročník mezinárodního veletrhu lodí Boot 2014 pořádaný v termínu od 18. do 26. ledna v Düsseldorfu. Veletrh se netýkal pouze lodí a jachet, ale i přístrojů a vybavení pro vodní sporty a námořních služeb. Celkem 248 600 návštěvníku, o 22 000 více než v loňském roce, mělo možnost zhlédnout 18 tematických a zážitkových světů s prezentacemi 1 661 vystavovatelů z 60 zemí.

Obliba vodních sportů roste a tím i chuť fanoušků tohoto odvětví do své záliby investovat. Veletrh Boot 2014 není zajímavý jen z hlediska vystavovaných lodí. Je to i důležitý veletrh pro ty, kteří se zabývají cestováním v kombinaci s vodními sporty. Je zároveň i vítanou inspirací pro všechny, kteří se již na tomto lednovém veletrhu začali připravovat na svou letní dovolenou.

Z pohledu českých návštěvníků patřily nepochybně mezi nejzajímavější prezentace společnosti pronajímající jachty, plachetnice a lodě k rekreačním účelům. Návštěvníci se mohli nechat inspirovat celou řadou destinací od Rudého moře, přes Karibik až po Havajské ostrovy, kde je možno si lodě pronajmout.

Ani současně velmi moderní a populární sport, kiteboarding, nepřišel na veletrhu zkrátka. V oddělení Beach World se několikanásobný mistr světa Björn Dunkerbeck s návštěvníky podělil o své tipy a triky, jak ovládat „kite“.

Taktéž sekce věnovaná potápění, jakož i cestovním kancelářím specializovaných na tento typ aktivního trávení dovolené přilákal mnoho návštěvníků. Veletrh byl doplněn o program potápěčské věže zaměřený na představení nových potápěčských oblastí, jakými jsou například řeky a ledové vodní plochy. Mimo jiné se návštěvníci mohli dozvědět zajímavé informace o bezpečnosti potápění dětí, mladistvých a postižených.

Tento celosvětově největší veletrh pod střechami Messe Düsseldorf tak náležitě posloužil svému cíli představit hospodářský impuls a tažnou sílu pro další vývoj produktů a služeb v lodním odvětví. Milovníci vodních sportů se již nyní mohou těšit na další ročník, který se uskuteční od 17. do 25. ledna 2015. Pro více informací navštivte internetové stránky veletrhu www.boot.de.