česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-německé energetické fórum

Dne 1.10.2013 se v Düsseldorfu uskutečnilo Česko-německé energetické fórum ve spolupráci s IHK, EnergieAgentur.NRW, Konzulátem ČR a obchodní misí MPO, která byla realizována za účelem podpory ekonomické diplomacie a za finanční spoluúčasti Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Česko-německé energetické fórum zahájil konzul Robert Otepka ohlednutím za tím, čeho bylo v posledních 20 letech dosaženo v oblasti česko-německých energetických vztahů. Shrnutím hlavních strategických projektů a českých a německých investic v posledních letech, které významným způsobem přispěly k propojení energetických sítí obou zemí byl demonstrován zvláštní význam česko-německých energetických vztahů. V Severním Porýní-Vestfálsku působící společnosti RWE a E.on patří k důležitým investorům v ČR.

Hlavní téma, které primárně zajímalo německou odbornou veřejnost, byla oblast obnovitelných zdrojů energie a jejich další vývoj v ČR v souvislosti s přijetím novely zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie. Dále pak zajímala odbornou veřejnost možnost růstového potenciálu v energetickém sektoru v ČR, respektive oblasti pro uplatnění know-how německých firem zejména v oblasti úspor a energetické efektivity.

Jako přednášející a partneři pro následnou odbornou diskusi, vystoupili zástupci EnergieAgentur.NRW, CzechInvestu, Česko-německé hospodářské komory, společnosti RWE Czech Republic, společnosti Modřany Power a z bankovní skupiny ERSTE.

Témata Česko-německého energetického fóra naleznete v přiloženém programu.

Galerie


Česko-německé energetické fórum