česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

JAGD & HUND 2013 v Dortmundu

(Archivní článek, platnost skončena 12.02.2014.)

Ve dnech 29.1. - 03.02.2013 se v Dortmundu uskutečnil mezinárodní veletrh sportovního lovu a rybolovu JAGD & HUND 2013. Této největší veletržní akce ve svém oboru v Evropě se zúčastnilo 724 vystavovatelů z 37 zemí, což bylo o 38 vystavovatelů více než v minulém roce. 31,5 % vystavovatelů a 13 % návštěvníků přijelo ze zahraničí, především ze sousedních států Belgie, Nizozemí, Lucemburska a dále z Bulharska, Dánska, Francie, Velké Británie, Irska, Litvy, Polska, Švédska, České republiky (8 firem) a Maďarska. Veletrh navštívilo celkem přes 75 000 návštěvníků.

Slavnostního otevření veletrhu se zúčastnil i  Karl-Uwe Bütof, náměstek zemského ministra hospodářství Severního Porýní-Vestfálska, který označil JAGD & HUND za „vlajkovou loď evropské myslivosti“.

Hlavní témata veletrhu byla: potřeby pro myslivost, lovecké zbraně, cestování za honitbou a rybolovem, oblečení a vybavení na lov a rybolov a také pronájem loveckých chat. Novinkou byla v letošním roce expozice „Les a dřevo“ zaměřená na lesní práce, těžbu dřeva a na ochranu a obnovu lesního porostu. Cílovou skupinou tohoto veletrhu jsou především koncoví zákazníci, tedy myslivci, rybáři a kynologové. Jedná se o značně početné publikum, jen majitelů loveckého lístku je v SRN přes 350 000.

Většina návštěvníků využila veletrh k nákupu vystaveného zboží. Největší zájem byl o lovecké doplňky, oblečení a zbraně. Celkový obrat, který činil více než 35 mil. EUR se oproti loňskému roku mírně snížil (2012: 40 mil. EUR), přesto ale připadá v průměru na každého návštěvníka investice ve výši 467 EUR.

Příští veletrh JAGD & HUND 2014 se bude konat v termínu 4.- 9.2.2014. Více informací na: www.jagdundhund.de.