česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nové letecké spojení Düsseldorf - Karlovy Vary

Od února 2014 budou zahájeny přímé lety mezi letištěm Karlovy Vary a letištěm Düsseldorf. Vedle již pravidelných linek Düsseldorf - Praha a Kolín nad Rýnem - Praha se tak jedná o další letecké spojení, které rozšíří dopravní spojení mezi spolkovou zemí Severní Porýní-Vestfálsko a Českou republikou.

Karlovarský kraj ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Berlíně pořádají dne 8. listopadu 2013 od 10:00 hod v prostorách Průmyslové a obchodní komory v Düsseldorfu prezentaci projektu „Přímá letecká linka Düsseldorf - Karlovy Vary“.

Akci zahájí velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo, JUDr. Rudolf Jindrák. Následně vystoupí zástupci Karlovarského kraje a partneři projektu s cílem představit toto nové letecké spojení a spolu s tím mj. i Karlovarský kraj jako důležitou lázeňskou destinaci.
V Karlovarském kraji nacházející se lázeňská města jako Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně nebo Jáchymov jsou lázeňské a turistické destinace s dlouhou tradicí, které s oblibou navštěvují turisté a lázeňští hosté např. ze Saska či Duryňska. Díky nově zavedenému leteckému spojení se stanou snáze dosažitelné i pro další návštěvníky. Letecké spojení z Düsseldorfu bude zajišťovat letecká společnost Germania.

Případní zájemci o účast na prezentační akci dne 8. listopadu se mohou přímo informovat na: petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz.