česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Přímá letecká linka Düsseldorf-Karlovy Vary

V pátek 8. listopadu 2013 představil Karlovarský kraj ve spolupráci s cestovní kanceláří EuroMed a společnostmi Lázně Františkovy lázně a.s. a Letiště Karlovy Vary s.r.o. projekt „Přímé letecké spojení Düsseldorf-Karlovy Vary“.

Prezentaci projektu zahájili velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo, JUDr. Rudolf Jindrák a radní Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče PhDr. O. Kalaš. Lety bude od února 2014 zajišťovat letecká společnost Germania.

Z letiště v Düsseldorfu, které je po letišti v Mnichově a ve Frankfurtu n.M. třetím nejdůležitějším letištěm v Německu, tak budou mít možnost cestující létat i na velmi moderní letiště Karlovy Vary. Přímé letecké spojení Düsseldorf – Karlovy Vary nabízí cestujícím snadnou, pohodlnou a rychlou dopravu do této lázeňské destinace a jejího okolí.

Karlovarský kraj, v němž se kromě proslulých Karlových Varů nacházejí také Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Jáchymov, je znám svou dlouholetou lázeňskou tradici. Všechna města jsou oblíbenými wellness a léčebnými destinacemi a jsou od sebe vzdálena max. 40 km. Díky přímému leteckému spojení mají návštěvníci ze Severního Porýní-Vestfálska jedinečnou možnost poznat léčebné účinky a krásy tohoto regionu.

Karlovy Vary se vyznačují krásnou architekturou a rozmanitou krajinou. Léčivé prameny, zaměřující se na onkologická onemocnění, trávicí ústrojí a metabolické poruchy, karlovarská Kolonáda, tradiční luxusní hotely jako je Grandhotel Pupp či Imperial patří neodmyslitelně k obrazu města. Díky mnoha muzeím, galeriím, divadlům a kinosálům nabízí Karlovy Vary svým návštěvníkům jedinečné kulturní vyžití. Každoročně se mohou lázeňští hosté těšit např. na celosvětově významný a uznávaný Mezinárodní filmový festival. Sportovní nadšenci se mohou věnovat golfu v komplexu Golf Resort, který je od Karlových Varů vzdálen pouhých 5 km a účastnit se tak i evropských golfových turnajů.

Karlovy Vary - pohled na město

Karlovy Vary

Karlovy Vary - Kolonáda

Karlovy Vary - Kolonáda

Mariánské Lázně a Františkovy Lázně jsou města působící velmi klidným, romantickým a rodinným dojmem. Hosty osloví tradiční architektura, parky, kolonády, osobité kavárny a hotely, které nabízejí jen to nejlepší z wellness vyžití a lázeňství. Obě lázeňská města se zaměřují na léčbu gynekologických problémů, nemoci pohybového ústrojí, srdeční a cévní choroby a v neposlední řadě i na onkologické pacienty.

Mariánské Lázně - zpívající fontána

Mariánské Lázně - zpívající fontána

Františkovy Lázně - Národní třída

Františkovy Lázně

 

Mezi lázeňská města Karlovarského kraje patří i město Jáchymov. Lázeňská tradice Jáchymova sahá do roku 1912. Jáchymov jsou prvními radonovými lázněmi na světě, zaměřující se na léčbu pohybového nervového aparátu.

Jáchymov - Radium Palace

Jáchymov - Radium Palace

 

Rheinische Post: 18.11.2013

Galerie


Prezentace projektu: "Přímé letecké spojení Düsseldorf-Karlovy Vary"/Veranstaltung: "Direktflugverbindung Düsseldorf-Karlsbad"