česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh BOOT 2013

(Archivní článek, platnost skončena 02.02.2014.)

Ve dnech 19. – 27.1.2013 se v Düsseldorfu uskutečnil 44. ročník mezinárodního veletrhu lodí a vodních sportů „BOOT 2012“. Düsseldorfský Boot je největším a nejvýznamnějším veletrhem v tomto oboru na světě. I přes dvoudenní stávku letištního personálu na letišti Düsseldorf navštívilo letošní ročník 226.300 návštěvníků a zúčastnilo se ho 1.674 vystavovatelů (o 18 více než v roce 2012) z 63 zemí světa.

Největší zájem byl již tradičně o expozici lodí a jachet. Poptávka byla zaměřena především na inovativní komfortní lodě, u kterých cena odpovídá kvalitě. O jachty a plachetnice se zajímalo více než 50 % návštěvníků veletrhu a minimálně každého třetího návštěvníka zajímala nabídka motorových člunů, jejich vybavení a příslušenství. Největší prodeje přímo na místě zaznamenali prodejci luxusních jachet. Součástí Boot 2013 byla i doprovodná expozice o potápění, o kterou projevilo zájem přes 25 % návštěvníků. V oblasti vodní turistiky jsou nejvíce vyhledávané oblasti Středozemního moře v čele s Chorvatskem, Tureckem a Řeckem. Egypt, jako klíčová destinace pro turisty se zálibou v aktivním potápění, se i přes politikou nestabilitu a nepokoje v zemi těší stále velkému zájmu.

Největší impuls a znovuoživení trhu s loděmi očekává Robert Marx, prezident Sdružení lodí a managementu vodních sportů (BVWW), od nové právní regulace v oblasti provozu lodí. Řízení lodí do 15 PS (11,185 kW) bude možné bez řidičského oprávnění. Další růstový potenciál vidí R. Marx především ve sportovním a zážitkovém potápění.

Velkým lákadlem pro návštěvníky byl doprovodný veletržní program, tzv. „360° zážitků z vodních sportů („360° Wassersport erleben“) s uměle vytvořenou řekou, portálem vodních sportů a s centrem sportovního rybaření s rybníkem a potokem.

Příští ročník veletrhu se uskuteční od 18. do 26.1.2014.

Více informací naleznete na www.boot.de