česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh GLASSTEC 2012

(Archivní článek, platnost skončena 06.11.2013.)

Ve dnech 23. – 26. 10. 2012 se v Düsseldorfu uskutečnil další ročník veletrhu GLASSTEC, který je předním mezinárodním odborným veletrhem ve sklářství. Mezi priority veletrhu patřila výroba a zpracování skla včetně produkční techniky, měřící, řídící a regulační technika sklářských strojů, použití skla ve stavebnictví, displejové sklo, laserová technika a využití skla v automobilovém průmyslu. Mottem letošního veletrhu bylo „inovativní sklo“, v jeho rámci se návštěvníkům představila řada kreativních a progresivních exponátů zejména v oboru stavebnictví, např. bezrámová skleněná okna, ohýbané skleněné stavební prvky, fotovoltaické prvky integrované do konstrukce budovy či velkoformátové skleněné stavební díly.

Letošního ročníku veletrhu se zúčastnilo 1.162 vystavovatelů (o 112 méně než v r. 2010), kteří přilákali 43.000 odborných návštěvníků z oblasti strojírenství, výroby a zpracování skla, řemesel, architektury a v neposlední řadě i solární energie, přičemž polovina návštěvníků přijela ze zahraničí. Přes 90 % návštěvníku pozitivně hodnotilo kvalitu obchodu a dosažení svých cílů na veletrhu a víc jak 50 % z nich pak označila budoucí ekonomické klima v sektoru jako pozitivní. Veletrh zaznamenal i hojnou účast českých vystavovatelů (17 českých firem), která potvrzuje, že se české sklářství těší stále vysoké mezinárodní reputaci a je konkurenceschopné.

Současně s veletrhem GLASSTEC proběhl druhý ročník veletrhu Solarpeq-International, který se specializuje na fotovoltaiku. Kombinace obou veletrhů se již při minulém ročníku v roce 2010 velmi osvědčila a vzbudila značný zájem odborné veřejnosti. Na okraji veletrhu se uskutečnila konference „Solar meets Glas“, zaměřená na výrobní techniky pro krystalickou a tenkovrstvou fotovoltaiku.

Další ročník veletrhu GLASSTEC se uskuteční v říjnu 2014. Více informací naleznete na www.glasstec.de