česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh InnoMateria v Kolíně nad Rýnem

(Archivní článek, platnost skončena 25.05.2014.)

Ve dnech 14. – 15.5.2013 se v Kolíně nad Rýnem uskutečnil třetí ročník mezinárodního veletrhu InnoMateria 2013. Veletrh pořádal Klastr NanoMikro Severního Porýní-Vestfálska ve spolupráci s Messe Köln. InnoMateria se během krátké doby stal jedním z nejvýznamnějších evropských fór, kde se setkává věda, vývoj a produkce inovativních materiálů.

Hlavní témata letošního ročníku byla: materiály využitelné v energetice (zejména při výrobě, skladování a transformaci elektřiny) a dále odlehčené stavební konstrukce a úsporné materiály pro automobilový průmysl. Úplnou novinkou byly materiály pro interiérový design, a to vzhledem k paralelně probíhajícímu nábytkářskému veletrhu Interzum 2013.

Veletrh navštívilo přes 3.800 návštěvníků z řad odborné veřejnosti (především ze stavebnictví, energetiky, automobilového, chemického a farmaceutického průmyslu, strojírenství a průmyslu zpracování odpadových materiálů). Přes 70 % návštěvníků bylo ze zahraničí, zejména z Francie, Velké Británie, USA, Nizozemí, Itálie, Švýcarska a Japonska. Česká účast zahrnovala pět firem.

V rámci veletrhu se uskutečnil kongres s mottem „InnoMateria spojuje“, během kterého se konalo přes 30 odborných přednášek, panelových diskusí a seminářů. Na závěr kongresu byly slavnostně vyhlášeny a uděleny Ceny InnoMateria (InnoMateria Awards).

InnoMateria