česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh K 2013 přilákal statisíce návštěvníků z celého světa

Veletrh K 2013, který se uskutečnil ve dnech 16. – 23 října v Düsseldorfu je největším mezinárodním veletrhem plastů a kaučuku. Veletrhu se zúčastnilo 3 200 vystavovatelů ze 120 zemí světa a naplnili tak plně kapacitu všech 19 výstavních hal. Veletrh navštívila odborná veřejnost z oblasti stavebního průmyslu, dopravní výroby, balícího, elektrického a medicínského inženýrství a zemědělství.

Z celkového počtu 218 000 návštěvníků přijelo 126 000 ze zahraničí. Nejvíce zastoupeni byli návštěvníci a vystavovatelé z asijských zemí, především z Indie, Číny, Japonska a Tchaj-wanu. Významně byly zastoupeny USA a země Latinské Ameriky. Velký zájem o veletrh byl i ze strany návštěvníků z Jihoafrické republiky. Česká účast na veletrhu v porovnání s rokem 2010 stoupla. Na veletrhu K 2013 se prezentovalo celkem 20 firem z České republiky (v roce 2010 13). Mezinárodní význam veletrhu dokládá i účast Joschky Fischera, bývalého spolkového ministra zahraničí na zahajovacím ceremoniálu.

Veletrh K 2013 se tradičně věnoval oblasti strojů a techniky pro průmysl plastů a kaučuku, výrobním surovinám a polotovarům a také pomocným látkám. Převážná část vystavovatelů, přibližně 1 900 firem, se věnovala právě technickým zařízením a továrním konstrukcím. Prezentace surovin a pomocných materiálů byla pro 42 % návštěvníků veletrhu předmětem mimořádného zájmu. Jedním z hlavních témat K-veletrhu byla rovněž otázka šetření přírodních zdrojů a efektivního využívání energie.

Součástí veletrhu K 2013 byla speciální výstava s názvem „Plasty hýbou světem”, jejímž cílem bylo zdůraznit přímý vliv plastů na rozmanité aspekty mobility a emocí – například skrze umění a design. Diskutovaná témata, která se týkala budoucnosti, se věnovala populačnímu růstu, poptávce po energii a změně klimatu.

Podle průzkumu 96 % účastníků K-veletrhu dosáhlo svých cílů.
K-veletrh se koná v cyklu tří let, příští se pro návštěvníky otevře v roce 2016. Více informací: K-veletrh