česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh REHACARE 2012

(Archivní článek, platnost skončena 20.10.2013.)

Ve dnech 10. – 13.10.2012 se v Düsseldorfu uskutečnil další ročník veletrhu REHACARE 2012, který je jedním z největších světových odborných veletrhů v oblasti rehabilitace a péče o nemocné, staré a zdravotně handicapované. Tématem letošního ročníku byli asistenční roboti, kteří nabídli pohled do budoucnosti v péči a asistenci nejen seniorům, ale i zdravotně postiženým lidem. Velký úspěch zaznamenalo rovněž bezpečné používání manuálních i elektronických chodítek.

Letošního ročníku se zúčastnilo 851 vystavovatelů (o 104 více než v r. 2011) z 32 zemí a navštívilo ho rekordních 51 000 (o 8 % více než v r. 2011) návštěvníků ze 77 zemí z řad odborné veřejnosti. Veletrhu se zúčastnilo i sedm českých firem (téměř dvojnásobek než v roce 2011).

Středem pozornosti návštěvníků veletrhu se staly prostředky každodenní pomoci, kolečková křesla, pomůcky pro chůzi a elektrické vozíky. Letošní REHACARE se věnoval také konceptům bydlení a jeho plánování. Představeno bylo nejen mnoho rozmanitých produktů a inovací, které umožňují handicapovaným občanům a seniorům vést samostatný plnohodnotný život, ale i produkty a pomůcky každodenní péče, které život s postižením výrazně usnadňují. Zájem vzbudilo i téma bezbariérového internetu či snadné cestování.

Veletrh byl doprovázen REHACARE-kongresem, který v jeho pěti sekcích navštívilo více než 600 odborníků, postižených občanů a jejich příbuzných. Téma kongresu bylo: „Prostor pro život – samostatnost, bydlení a domácí péče“. Kongres se věnoval, jak realizaci bezbariérového bydlení, tak i možnostem organizace domácí rehabilitace a péče o handicapované. Význam kongresu podtrhla i účast Barbary Steffens, ministryně zdravotnictví Severního Porýní-Vestfálska. Společně s B.Steffens navštívil veletrh REHACARE i Guntram Schneider, ministr práce, integrace a sociálních věcí Severního Porýní-Vestfálska. Celý kongres doprovázel i tzv. Německo-ruský dialog, kterého se zúčastnily delegace z Německa, Ruska, Běloruska Kazachstánu a Ukrajiny.

Příští ročník veletrhu REHACARE se uskuteční v termínu 25. – 28.9.2013.

Více informací o veletrhu lze nalézt na www.rehacare.de.