česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

14. mezinárodní konference věnovaná vztahům mezi výživou a lidským zdravím INDC 2014

(Archivní článek, platnost skončena 05.09.2014.)

Kdy: 02.09.2014 - 05.09.2014, Kde: Hotel DAP, Vítězné náměstí 4/684, 160 00 Praha 6

INDC 2014 je mezinárodní setkání, které spojuje špičkové odborníky z oboru medicíny, potravinářství, výživy a analytické chemie s cílem hledat vztahy mezi výživou a lidským zdravím z pohledu odborníků různého zaměření.

Samotná konzumace vitamínů, antioxidantů a zdravých potravin nestačí k tomu, aby člověk byl zdravý. Výživa se dnes stává mezioborovou vědou a její praktické uplatnění je nemožné bez týmové spolupráce odborníků na životní prostředí, zemědělskou produkci, potravinářskou technologii, výživu a metabolismus a klinickou diagnostiku, která je založena na odborné znalosti moderní analytické chemie.

Budou představeni vědci z celého světa např. Mirka Macka (University of Tasmania , Austrálie); Jianbo Xiao (Central South University, Čína); Helena Tlaskalová - Hogenová (Univerzita Karlova, Česká republika).  

Letošní konference bude mimo jiné zaměřena na zkoumání vlivu konzumace piva a vína na zdraví člověka. Na konferenci se bude též hovořit o významu luštěnin, zejména lupiny, jako významného zdroje pro lidské zdraví v souvislosti s alergiemi nebo problémovými stravovacími zvyklostmi. Součástí bude též výstava firem vyrábějící potraviny pro zdravou výživu, klinickou diagnostiku a analytické přístroje.

Hlavní témata konference: http://www.indc.cz/en/conference/conference-topics

Registrace online: http://www.indc.cz/en/registration/registration-form

Během konference se také uskuteční setkání Business Meeting (B2B) http://www.indc.cz/en/conference-program/nutrition-diagnostics-business-meeting.