česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká oficiální účast na veletrhu zdravotnické techniky Pharmed & Healthcare 2012

Od 26. 9. t.r. proběhl v HCMC mezinárodní veletrh zdravotnické techniky Pharmed & Healthcare 2012 s oficiální českou účastí za přítomnosti zástupců desítky českých firem, předsedy Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, ekonomického rady ZÚ Hanoj, zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a ředitele ZK CzechTrade HCMC. Český stánek navštívil náměstek ministra průmyslu a obchodu Nguyen Thanh Bien, delegaci českých firem vedenou ekonomickým radou a zástupcem MPaO přijal náměstek radnice města HCMC zodpovědný za mezinárodní spolupráci a dne 27. 9. proběhla na české expozici tisková konference pro novináře i vietnamské firmy.

Na veletrhu se v tomto roce představila i desítka českých firem a Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (dále Asociace). České firmy představily špičkové výrobky v oboru jako jsou laboratorních přístroje, komplexní vybavení nemocnic vč. mobilních operačních sálů, nemocniční a vyšetřovací lůžka, zdravotnické prostředky (speciální obvazy, ponožky pro diabetiky), potravinové doplňky apod. Konkrétně se prezentovaly firmy Aries, BORCAD CZ, Inel Holding, INGOS, PROMA REHA, MZ Liberec, PD Clean Construction/Moramedica, PURO-KLIMA a Walmark. Mimo českou oficiální expozici se prostřednictvím místních zástupců prezentovaly ještě firmy Linet a BTL.

Po slavnostním zahájení veletrhu si českou expozici se zájmem prohlédl náměstek ministra průmyslu a obchodu Nguyen Thanh Bien s doprovodem vietnamských odborníků na zdravotnickou techniku. Z nejvýznamnějších návštěv je nutno ještě vzpomenout ředitele největší vojenské nemocnice v HCMC, další vysoké představitele z vojenských kruhů a zástupce státních i privátních nemocnic.

Během veletrhu české firmy uskutečnily desítky jednání, ze kterých se rýsuje řada potenciálních možností exportu do Vietnamu. Většina českých zúčastněných firem již do Vietnamu dodává, některé naopak přijely poprvé s cílem vyhledat obchodní partnery a/nebo místní zástupce, což se všem podařilo.

Česká účast na veletrhu Pharmed & Healthcare 2012 byla úspěšnou prezentací českých výrobců zdravotnické techniky a prostředků. Veletrh patří k významným veletržním akcím nejen ve Vietnamu, ale celém regionu JV Asie, což dokládá řada jednání českých firem s partnery z Thajska, Malajsie, Číny a Singapuru. Obor zdravotnické techniky patří k perspektivním oborům průmyslové výroby v ČR s vysokým invenčním potenciálem a navíc Vietnam stále dychtí po nových technologiích k zajištění zdravotnických potřeb jeho 90-ti milionové populace. To dává předpoklady budoucího nárůstu českého exportu, k čemuž účast na letošním veletrhu zdravotnické techniky v HCMC bezesporu napomohla.