česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Realizované veletrhy a prezentace firem ve 2. pololetí 2009

Veletrhy a prezentace českých firem ve Vietnamu ve 2. pololetí 2009

Ve dnech 24. a 25. září 2009 proběhly v Praze dva semináře o Vietnamu, které organizovalo MPO ČR ve spolupráci s agenturou CzechTrade. První den byl všeobecný seminář, na kterém Ing. M. Vlastník, VOEÚ ZÚ Hanoj a Ing. L. Marek, ředitel ZK CzechTrade Vietnam seznámili české firmy s hospodářstvím Vietnamu, podmínkami pro vzájemný obchod a investice a s podnikatelským prostředím. Druhý den byl specializovaný seminář pro firmy zabývající se průzkumem, těžbou a zpracováním nerostných surovin, na kterém Ing. M. Vlastník informoval české firmy o této oblasti, obchodních a investičních příležitostech v tomto sektoru. V obou dnech proběhly po seminářích individuální konzultace s firmami, které měly zájem dovědět se více podrobností, nebo se potřebovaly poradit už o konkrétním záměru.

Prezentace ze Semináře 01 Prezentace ze Semináře 02

 

Dne 16. října 2009 proběhla ve Vung Tau na jihu Vietnamu společná prezentace obchodních a investičních možností České republiky a Polské republiky ve spolupráci s Vietnamskou obchodní a průmyslovou komorou (VCCI). Za českou stranu se prezentace zúčastnili Ing. M. Vlastník, VOEÚ ZÚ Hanoj a Ing. L. Marek, ředitel ZK CzechTrade Vietnam. Z vietnamské strany se prezentace zúčastnilo přes 40 zástupců firem a Správy provincie.

Vung Tau 01 Vung Tau 02

 

Ve dnech 20. - 24. října 2009 proběhl v Hanoji Mezinárodní strojírenský veletrh. Česká republika se jej účastnila oficiální expozicí MPO ČR za účasti 20 českých firem. Před veletrhem proběhla tisková konference se zástupci vietnamských médií, a průběhu vletrhu proběhl workshop se zástupci vietnamských firem. Českou expozici navštívil JUDr. M. Král, velvyslanec ČR v Hanoji a Ing. M. Vlastník, VOEÚ ZÚ Hanoj, který se zúčastnil rovněž tiskové konference a workshopu.

VIIF2009 01A VIIF2009 02

VIIF2009 03 VIIF2009 04

 

Dne 12. listopadu 2009 proběhlo na černouhelné šachtě Ha Lam v blízkosti města Ha Long slavnostní uvedení do provozu nového závěsného dopravního systému, které dodala firma Alta Brno jako generální dodavatel sdružení českých firem. S projevy vystoupil p. Do Quang Vinh, ředitel odboru technické bezpečnosti a ochrany MPO VSR, p. Tran Xuan Hoa, generální ředitel fy Vinacomin (státní firma spravující většinu ložisek nerostných surovin ve Vietnamu - kromě ropy a plynu) a p. Michal Král, velvyslanec ČR ve Vietnamu.

Ha Lam 01 Ha Lam 02

Ha Lam 03 Ha Lam 04

Ha Lam 05 Ha Lam 06