česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká firma Hydra a.s. zahájila výrobu v závodě v průmyslové zóně v provincii Quang Nam

Firma Hydra a.s. otevřela výrobní závod v průmyslové zóně ve středním Vietnamu, kde bude vyrábět kondenzátory určené zejména pro čínský trh. Přímá zahraniční investice v objemu 5 mil. USD zahrnuje výstavbu moderní budovy a vybavení současnými technologiemi a zajistí pracovní příležitosti pro 250 zaměstnanců.

Další úspěšná kapitola v rozvoji bilaterálních hospodářských vztahů mezi ČR a Vietnamem byla napsána dne 10.12.2013, kdy česká firma Hydra a.s. zahájila výrobu v závodě, který postavila v průmyslové zóně Quang Nam – Danang Urban and Industrial Zone. Slavnostního otevření firmy Hydra Vietnam Co. Ltd. se zúčastnili kromě vedení a hlavních akcionářů firmy Hydra a.s. i místopředseda Lidového výboru provincie Quang Nam p. Dinh Van Thu, velvyslanec M. Klepetko, ekonomický rada M. Vágner a zhruba 150 pozvaných hostů.

Firma Hydra a.s. se rozhodla k přemístění výrobních kapacit do Vietnamu s cílem být blíže k odběratelům jejich produkce, kteří jsou především v Číně, a dále s ohledem na nižší výrobní náklady a relativně vysokou produktivitu práce. V novém závodě budou vyráběny kondenzátory pro osvětlovací tělesa. Firma bude po plném náběhu výroby zaměstnávat 250 pracovníků a celková investice dosáhne objemu 5 mil. USD. Část vietnamských pracovníků byla zaškolena v ČR, další jsou školeni skupinou českých techniků přímo ve Vietnamu.

Investice firmy Hydra a.s. patří do oblasti high-tech; specializovaná výroba kondenzátorů vyžaduje moderní stroje i speciální zaškolení obsluhy. Otevření závodu má ekonomický význam jak pro samotnou firmu, tak pro vietnamskou stranu, protože umožní zvýšení kvalifikace místní pracovní síly.