česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Rozšíření spolupráce v oblasti jaderné energetiky mezi ČR a Vietnamem

Dne 17. února 2014 podepsala česká firma Škoda JS memorandum o porozumění s Vietnam Atomic Energy Institute (VINATOM). Plánovaná spolupráce se bude týkat výměny informací a zkušeností v oblasti jaderné energetiky, výchovy specialistů a spolupráce v technických otázkách spojených s dodávkou reaktoru pro vědecké účely.

Memorandum podepsal v hanojském sídle VINATOM obchodní ředitel Škoda JS M.Provod a Tran Chi Thanh, prezident VINATOM a podpisu byl přítomen i velvyslanec M. Klepetko a náměstek ministra pro vědu a technologie Le Dinh Tien.

Podpis memoranda o spolupráci mezi Škoda JS a VINATOM je příspěvek k řešení stávající situace v oblasti jaderné energetiky a výzkumu ve Vietnamu a současně příslib budoucí obchodní spolupráce s českými firmami. Tradice výroby jaderných zařízení v naší zemi a existence vietnamských specialistů studujících v minulosti technické obory v naší zemi jsou dobrým základem pro budoucí efektivní spolupráci v oblasti obchodu, ale i výzkumu i společné výroby v jaderné energetice. Vyžaduje to však zintenzivnění kontaktů a větší četnost pracovních setkání.