česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Český národní pavilon na veletrhu Indo Defence 2012

(Archivní článek, platnost skončena 03.03.2014.)

Na veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky Indo Defence v listopadu 2012 se ČR představila formou národního pavilonu, v němž vystavovalo 20 firem. Oficiální delegaci ČR vedl náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub. Vystavovatele podpořili i členové Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Jozef Regec, Tomáš Kladívko a Jaroslav Palas. Zájem odborné indonéské veřejnosti o zboží české provenience byl značný, což je spojeno i s historicky dobrým jménem českých a československých firem v teritoriu.

Veletrh Indo Defence  je největší veletržní akcí v Indonésii zaměřenou na vojenskou a policejní techniku; organizuje se každé dva roky. Letošního v pořadí již 5. ročníku se zúčastnilo více než 600 vystavovatelů z 50 zemí světa Podle odhadů organizátora veletrh navštívilo více než 18 000 zástupců odborné i laické veřejnosti.

ČR se veletrhu zúčastnila formou národního pavilonu o ploše 128 m2, spolufinancovaného z prostředků Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013, ve kterém bylo zastoupeno přes 20 českých firem společně s agenturou CzechTrade. Kromě ČR se veletrhu formou národních pavilonů zúčastnilo dalších 24 zemí.

V českém pavilonu byly připraveny expozice firem, doplněné o katalogovou prezentaci a projekci na několika LCD monitorech. Byly prezentovány jak nové firmy, které mají dobrý potenciál na uplatnění na indonéském trhu, tak firmy, které jsou už na trhu etablovány.