česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká účast na veletrhu Manufacturing Indonesia

(Archivní článek, platnost skončena 04.03.2014.)

Ve dnech 5.-8.prosince 2012 se v Jakartě konal 23. ročník veletrhu Manufacturing Indonesia, největší akce svého druhu v Indonésii. ČR se účastnila formou národního pavilonu, ve kterém se představilo 12 firem a Svaz strojírenské technologie ČR.

Manufacturing Indonesia je největší veletržní akce v Indonésii zaměřená na strojírenské výrobky, výrobky z oblasti stavebního průmyslu a energetiky, elektroniku, telekomunikační a informační technologie, dopravní prostředky, stavební materiály, zdravotnická zařízení a další produkty. Cílem veletrhu je jak podpora exportu z Indonésie, tak  přilákání potenciálních obchodních partnerů ze zahraničí.

V roce 2012 se na  ploše 30.000 m2 představilo 2400 vystavovatelů z Indonésie a z dalších 36 zemí. Veletrh navštívilo několik desítek tisíc návštěvníků. Kromě ČR měly na výstavě své národní pavilony i Německo, Velká Británie, Čína, Korejská republika, Malajsie, Rusko, Japonsko, Singapur, Tchajwan, Thajsko, Turecko a USA.

Zatímco v minulých letech se veletrhu účastnil pouze malý počet českých firem formou individuální účasti, letošní ročník přinesl zásadní obrat jak počtem firem, tak formou prezentace ČR. V českém národním pavilonu bylo přímo představeno 12 českých firem a řada dalších byla zastoupena představiteli Svazu strojírenské technologie. Prostředky na zajištění české národní účasti poskytlo Ministerstvo průmyslu ČR. Velvyslanec Tomáš Smetánka se zúčastnil zahájení veletrhu a otevření národního pavilonu v první den výstavy.