česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Podnikatelé z Vysočiny v Jakartě

(Archivní článek, platnost skončena 03.03.2014.)

Velvyslanectví ve spolupráci s indonéskými partnery uspořádalo 19. listopadu 2012 v Jakartě obchodní seminář pro delegaci Okresní hospodářské komory Třebíč. Zástupci 15 firem z kraje Vysočina se zajímali především o možnost uplatnění v naplňování energetického plánu indonéské vlády na větší využívání obnovitelných zdrojů: v roce 2025 by se na celkové produkci energie měly podílet 25 %. Úroveň účasti českých firem stejně jako prezentace nabízených technologií vzbudila značný ohlas a zdá se, že seminář byl přínosným představením českých technologií na velmi perspektivním segmetu indonéského trhu.

Seminář zahájil velvyslanec Tomáš Smetánka, zástupce indonéské  rady pro investice (BKPM) poté představil indonéské investiční prostředí a zástupkyně ministerstva energetiky a přírodních zdrojů přiblížila jak příslušnou indonéskou legislativu, tak dlouhodobý energetický plán země. Paralelně se seminářem proběhla přímá obchodní jednání zaměřená na možnosti řešení konkrétních potřeb indonéských partnerů.

Seminář byl součástí mise HK Třebíč do Indonésie, která proběhla ve dnech 17. - 24. listopadu 2012. Z Jakarty delegace pokračovala v závislosti na prioritách jednotlivých účastníků do dalších částí Indonésie. Kromě řady malých a středních firem z Třebíčska byly v delegaci zastoupeny společnosti TTS, JMA a PBS. Největší pozornost byla proto věnována možnosti uplatnění českých technologií na zpracování biomasy, ze které by v roce 2025 mělo pocházet 9 %  veškeré elektrické energie v Indonésii vyprodukované.