česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace ČR a českých firem v provinciích Jižní a Severní Sulawesi

(Archivní článek, platnost skončena 02.03.2014.)

Ve dnech 26. – 28. září 2012 představili pracovníci velvyslanectví a zástupci českých firem Českou republiku a české podniky v Makassaru a Manadu. Výsledkem prezentací byla řada poptávek po českém zboží a technologiích, podpis memoranda o spolupráci s místní hospodářskou komorou a podnět k vypravení obchodní delegace ze Sulawesi do ČR v první polovině roku 2013. Prezentace ČR se těšily velkému zájmu místních médií.

V Makassaru,  hlavním městě provincie Jižní Sulawesi, proběhly dvě prezentační akce. První z nich v prostorách společnosti Fajar a druhá v místní organizaci indonéské hospodářské komory KADIN.

V průběhu obou akcí vystoupili s prezentací ČR velvyslanec a ekonomický diplomat, zúčastněné české firmy poté byly představeny buď formou vlastní prezentace nebo katalogovou účastí. První akce se dne 26. 9. zúčastnilo více než 70 zástupců předních podnikatelských skupin, představitelů provincie i místní správy.

Druhá akce, uskutečněná 27. 9. v prostorách hospodářské komory, byla určena především zástupcům podnikatelské sféry s bližším zájmem o navázání obchodní spolupráce s českými firmami. Prezentace se zúčastnilo zhruba 30 podnikatelů.

Prezentační akce v Manadu, hlavním městě provincie Severní Sulawesi, se uskutečnila v prostorách hotelu Sintesa Peninsula. Obdobně jako v Makassaru vystoupili v průběhu prezentací zástupci velvyslanectví, představitelé českých firem a honorární konzul ČR Alwi Hamu. Prezentace se zúčastnilo více než 30 hostů včetně poslankyně národního parlamentu za tamní volební obvod a velvyslankyně Indonésie v ČR.

Prezentace byly financovány z prostředků MZV ČR na podporu ekonomické diplomacie.