česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Příprava první účasti ČR na veletrhu při příležitosti Světového fóra inovačních technologií v Kuala Lumpur

(Archivní článek, platnost skončena 30.07.2014.)

12.-14. listopadu 2013 proběhne v Kuala Lumpur Světové fórum inovačních technologií spojené s veletrhem, kde Velvyslanectví ČR v Malajsii bude realizovat výstavní stánek.

Cílem české účasti je malajsijské obchodní a odborné veřejnosti představit inovační a technologický potenciál ČR. Připravovaná akce je otevřena k účasti českým inovativním firmám včetně MSP z řady sektorů: ICT včetně aplikovaných, automatizace, inovace v oblasti infrastruktury, dopravy, zdravotnický výzkum a jeho komercializace, design, ekoinovace, biotechnologie, nanotechnologie apod.

České instituce a firmy se mohou zúčastnit osobně jako vystavovatelé a využít této příležitosti pro marketing a k jednání s návštěvníky z Malajsie a vzhledem k regionálnímu významu veletrhu rovněž z dalších států JV Asie. Alternativou pro české zájemce je zaslání informačního materiálu na naše velvyslanectví, materiál bude následně umístěn na výstavní stánek a využit ke katalogové prezentaci v průběhu veletrhu. Obě výše uvedené možnosti jsou zúčastněným poskytnuty bezplatně, instituce a firmy hradí „jen“ své cestovní náklady, resp. náklady spojené se zasláním materiálu.

V následujících bodech bychom chtěli přiblížit výhody daného veletrhu:

·    Návštěvnost a rozsah veletrhu: účast v minulém roce činila přes 15.000 návštěvníků z 53 zemí světa a letos, mj. díky probíhající propracované propagaci, se očekává podobný počet. Návštěvníci jsou převážně z řad podnikatelské a odborné veřejnosti. Místem konání je logisticky velmi dobře dostupné výstaviště v centru města KLCC.

·    Akce má přímou podporu vlády Malajsie. Zastřešující institucí veletrhu je malajsijské Ministerstvo vědy, technologie a inovací (MOSTI). Účast na veletrhu je pro zúčastněné české subjekty příležitostí pro průzkum malajsijského i regionální trhu a získávání kontaktů na potenciální partnery z řad podniků i státní správy (B2B a B2G), jednání s cílem realizace investic, exportu, komercializace výsledků VaV, společného podnikání apod.

·    Důraz na inovace je zakotven ve vládních strategiích, mj. v probíhajícím Ekonomickém transformačním programu premiéra Najiba Razaka, jehož cílem je podpora odvětví s vysokou přidanou hodnotou a směřování země ke znalostní ekonomice, tažené inovacemi. Malajsie je zemí s vyššími středními příjmy a ambicí zařadit se do r. 2020 mezi vyspělé země (tzv. Vize 2020).

·    Malajsie má výhodnou strategickou, geografickou a logistickou pozici v celém regionu JV Asie. Díky svému rychlému ekonomickému růstu (v r. 2012 5,6% růst HDP) a probíhajícímu transformačnímu programu je zároveň ekonomickým lídrem celého ASEANu s 600 mil. obyvateli.

·    V současnosti existují pro prosazování inovací konkrétní iniciativy a pobídky mj. zaměřené na malé a střední podniky. Ve spolupráci s místním partnerem mohou zahraniční a tedy i české subjekty těchto možností využít.

Více informací o veletrhu, jeho průběhu a zaměření naleznete na http://www.wifkl.com/

Vzhledem k omezenému času žádáme české firmy, aby v případě zájmu informovaly naše velvyslanectví co nejdříve, do 29.10.2013, na email Commerce_KualaLumpur@mzv.cz Na tuto adresu se také české subjekty mohou obracet s dalšími dotazy.