česky 

rozšířené vyhledávání
czechvar9
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace piva Czechvar pro krajany

Dne 29. května se konala prezentace českého piva značky Czechvar (Budějovický Budvar) pro české krajany a zástupců českých společností v Peru.

Dovozce piva - společnost KC Trading ve spolupráci s velvyslanectvím připravily „launch event“ formou „After Office“ v prostorách pivního baru Cañas y Tapas (Miraflores, Lima), který je vyhlášenou zastávkou těch nejnáročnějších milovníků piva. (bar v současnosti nabízí celkem 45 světových značek piva, Czechvar je první zástupce českého pivovarnictví). Na pozvání české ambasády se zúčastnilo přibližně 80 lidí s vazbou na ČR. Velvyslanectví se taktéž podílelo na výzdobě baru obrazy a fotografiemi s českou tematikou za účelem vytvoření „domácího“ prostředí.

V první půlce večera bylo pivo roznášeno zadarmo, díky čemuž si hosté mohli vychutnat prezentaci s vychlazeným pivem. Ta proběhla prostřednictvím videa připraveného speciálně pro tento večer. Kromě záběrů na ty nejkrásnější místa v ČR se ve videu představila česká pivní kultura pohledem do českých hospod a barů, ze kterých Češi posílali pozdravy a připíjeli na zdraví svým českým krajanům v Peru. Toto video bylo oceněno velkým potleskem. Po skončení prezentace došlo na prodej piva a zbytek večera pokračoval v uvolněné krajanské atmosféře.