česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ambasáda se zúčastnila charitativního veletrhu

Ve dnech 14. a 15. května se v prostorách radnice londýnského Kensingtonu a Chelsea uskutečnil 54. ročník tradičního mezinárodního charitativního veletrhu, jehož výtěžek je určen na pomoc strádajícím dětem a rodinám. Ani letos mezi více než 70 účastníky nechyběla česká ambasáda.

Nabídku ZÚ Londýn účastnit se na této charitativní akci prostřednictvím českého stánku přijalo mnoho společností. Ústředním motivem letošního ročníku byly špičkové sklářské produkty společnosti Egermann z Nového Boru. Výhradní dovozce automobilů Škoda do Velké Británie, společnost Skoda UK, věnovala různé propagační předměty. Široký sortiment klasických dřevěných hraček představily firmy Archa Program a Kouzelné hračky. Své produkty věnovala i firma Epiag Lofida, tradiční výrobce porcelánu. Návštěvníci české expozice se mohli občerstvit pivem Pilsner Urquell a zakoupit si prostějovskou vodku Babička příp. karlovarskou Becherovku. Veliký zájem byl též o uzeniny brněnské společnosti Steinex. Lidovou tvořivost dokládaly zdobené perníky z východních Čech a vyšívané dečky z Moravy.
Stánek ČR se každoročně těší pozornosti návštěvníků, zejména, je-li v nabídce bižuterie nebo porcelán resp. sklo, o něž již tradičně projevují největší zájem především hosté pocházející ze zemí Blízkého Východu. Stánek navštívila i lucemburská princezna Tessy a zástupkyně starosty čtvrti Kensington a Chelsea Lady Victoria Borwick F.R.S.A. Dalším vzácným hostem našeho stánku byl královský diplomatický maršálek Charles Gray, který příznivě hodnotil, že ČR je pravidelným účastníkem veletrhu.

 


charita

charita

charita

charita