česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva ministra financí Filipín v ČR

Podpis Memoranda o spolupráci mezi Ministerstvem financí České republiky a Ministerstvem financí Filipínské republiky

Ve dnech 26. – 27. března navštívil filipínský ministr financí Cesar V. Purisima Českou republiku. Během pracovní návštěvy se setkal se svým rezortním protějškem ministrem Miroslavem Kalouskem. Při této příležitosti bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem financí České republiky a Ministerstvem financí Filipínské republiky, jehož podpisem obě strany zájem vytvořit formální rámec pro budoucí spolupráci.

Předmětem Memoranda je mimo jiné technická asistence zaměřené na výměnu poznatků a zkušeností týkajících se integračních a reformních procesů. V této souvislosti je na polovinu letošního roku připravována první studijní návštěva zástupců Ministerstva financí Filipínské republiky, která bude věnována problematice řízení státního dluhu.

Během návštěvy se ministr Purisima setkal také s náměstkem ministra zahraničí Tomášem Dubem. Vedl jednání s představiteli České exportní banky, Hospodářské komory ČR a Mezinárodní obchodní komory a setkal se s zástupci soukromého byznysu. Ministr Purisima v Praze rovněž vystoupil na Evropském bankovním & finančním fóru s přednáškou na téma ekonomický potenciál Filipín a zemí ASEAN.