česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Investiční projekty Mogilevské oblasti

(Archivní článek, platnost skončena 13.05.2013 / 09:00.)

Dne 9. listopadu proběhlo v Mogilově VI. Mezinárodní investiční fórum Mogilevské oblasti.

V rámci fóra byly prezentovány mj. následující investiční projekty:

Dovybavení továrny na výrobu pneumatik velkých rozměrů

Cílem projektu je rozšíření sortimentu a objemu produkce zemědělských pneumatik radiální konstrukce s nízkým jednotkovým tlakem pro samohybné nákladní stroje místních i zahraničních producentů. Cena projektu 62,8 mil. USD, objem potřebných investic je požadován ve výši 59,7 mil. USD. Doba návratnosti: 8,4 let.

Zahájení produkce celokovových pneumatik radiální konstrukce s průměrem 57‘‘ a 63‘‘

Cílem projektu je rozjet produkci pneumatik nové generace pro důlní stroje pro potřebu Běloruska, stejně tak jako ostatních států SNS. Cena projektu 180,5 mil. USD, objem potřebných investic představuje 148,6 mil. USD. Doba návratnosti: 9,2 let.

Vytvoření dodatečné produkční kapacity pro zahájení výroby nových zemědělských strojů pro pokládku krmiva a aplikaci hnojiv

Cílem je vytvoření nových produktů, rozšíření sortinentu a produkce. Cena projektu 6 mil. USD, objem potřebných investicí: 3,7 milionů USD. Doba návratnosti: 4,2 let.

Organizace výroby rozlévání minerální a čisté pitné vody v oblasti Kličev

Záměrem projektu je výstavba a organizace nové továrny na stáčení pitné vody. Přibližná cena projektu 6 milionů USD, objem potřebných investicí: 3,7 mil. USD. Doba návratnosti: 3,5 let.

Organizace výroby stužek a ramínek

Cílem je produkce stužek a ramínek pro lněné prádlo s dobrou pevností a natahovacími vlastnostmi. Přibližná cena projektu 5 mil. USD, objem potřebných investic představuje 4 mil. USD. Doba návratnosti: 5,3 let.

Výstavba akvaparku

Součástí zamýšleného projektu je výstavba krytého areálu s 25 m bazénem, dětským bazénem, různými atrakcemi, kavárnami a restauracemi. Přibližná cena projektu 10 mil. USD.

Výstavba hotelu

Plánovaný hotel by měl mimo jiné obsahovat různá sportoviště a ozdravná centra. Místo určené k výstavbě se nachází poblíž jezera a je obklopeno lesem. Kanalizace je k místu zavedena. Přibližná cena projektu je 20 mil. USD, odhadovaný každoroční zisk by měl dosahovat 3,8 mil. USD.

Instalace produkčně mechanizovaní linky na tyčinky

Cílem je instalace stroje na přípravu tradičních italských pochutin – tyčinek typu „grissini“ či třeba chlebových kroužků „taralli“.  Předpokládané investice činí 3 mil. USD. Doba návratnosti: 4,8 let.

Rekonstrukce fungujícího závodu na výrobu prefabrikovaného betonu

Záměrem je navýšení produkce výrobků z prefabrikovaného betonu. Investice jsou odhadovány na 6,4 mil. USD. Doba návratnosti: 7 let.