česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Pracovní návštěva ministra zemědělství ČR P. Bendla v RF a oficiální účast ČR na veletrhu „Agrosalon 2012“

(Archivní článek, platnost skončena 31.10.2013.)

Ve dnech 8.-12. října 2012 se uskutečnila pracovní cesta ministra zemědělství ČR P. Bendla do RF v doprovodu podnikatelské mise. Jednalo se o projekt v rámci podpory ekonomické diplomacie, jehož hlavním realizátorem byla Komora SNS. Delegaci ministra doprovázel velvyslanec P. Kolář.

V rámci své cesty ministr navštívil Samaru, kde se účastnil obchodní konference podnikatelů a jednal s gubernátorem Samarské oblasti N. Merkuškinem. Programu v Moskvě dominovala jednání s ministrem zemědělství RF N. Fjodorovem a šéfem Rospotrebnadzoru G. Oniščenkem. Delegace ministra i podnikatelé také navštívili oficiální stánek ČR na veletrhu Agrosalon 2012.

Letošního ročníku veletrhu zemědělské techniky "Agrosalon 2012", který se konal ve dnech 10.-13. října 2012, se účastnilo přibližně 280 společností z 27 zemí. Výstava je organizována každé dva roky a další ročník se tedy bude konat v říjnu 2014.

V rámci oficiální české účasti se v tomto roce na veletrhu představilo 10 společností z ČR (Farmet, Agro-Hytos, A.zet asociace, Molčík Kipper, Rubena, JMA technology, Zetor Tractors, ZDT spol., Kohimex, Bioproject) a společnost Mitas vystavovala samostatně.

Český stánek na veletrhu navštívil v doprovodu velvyslance ČR v RF P. Koláře ministr zemědělství ČR P. Bendl. Oba se také zúčastnili slavnostního podpisu dohody společností Mitas Praha a CNH (Case New Holland) o dodávkách pneumatik do společného podniku CNH a Kamaz (CNH-Kamaz Industry) v Tatarstánu.

Jednání Bendl-Fjodorov

Podpis smlouvy Mitas