česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace společnosti OEZ na ZÚ Moskva - odborná elektrotechnická konference

(Archivní článek, platnost skončena 14.03.2014.)

Dne 27.2.2013 se v prostorách ZÚ Moskva uskutečnila odborná konference na téma „Distribuční elektrické sítě 0,4-35 kV. Česká a ruská zkušenost“. Konferenci pořádala česká společnost OEZ ve spolupráci se svým ruským partnerem ELSNAB.

Mezi vystupujícími a pozvanými hosty (celkem asi 130 hostů) byli představitelé Českomoravské elektrotechnické asociace, ČEZ, ruských i zahraničních elektrotechnických firem a též odborné veřejnosti. Odbornou konferenci zahájil CDA, a.i. M. Klučar a po něm vystoupila řada odborníků s přednáškami o současných trendech v elektroenergetice.

Celá akce byla připravena s cílem prezentovat možnosti firem OEZ a jejich ruského partnera ELSNAB, které též nesly i veškeré náklady spojené s její organizací. Vzhledem k tomu, že konference byla ze strany obou firem velmi dobře připravena po odborné i organizační stránce (konkrétní a zajímavý program, vhodná skladba pozvaných hostů), je možno konstatovat, že konference úspěšně demonstrovala české možnosti v odvětví elektroenergetiky na perspektivním ruském trhu, který v tomto směru skýtá obrovský potenciál dalšího rozvoje.

Česká společnost OEZ je na ruském trhu přítomna již mnoho let, kdy úspěšně navázala na spolupráci z období před rokem 1989. Dle vyjádření jejich představitelů má pro ně ruský trh strategickou důležitost jak z hlediska aktuálního obratu, tak především perspektiv dalšího rozvoje.

 

1

 

2