česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

6. zasedání Společné pracovní skupiny mezi MPO ČR a Vládou Moskvy

Ve dnech 26.-27.5.2014 se v Moskvě uskutečnilo 6. zasedání Společné pracovní skupiny pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci mezi MPO ČR a Vládou Moskvy (SPS).

Českou stranu vedl předseda představenstva Komory SNS Václav Petříček (VP), za českou stranu se kromě představitelů ZÚ Moskva včetně velvyslance V. Remka dále zúčastnili představitelé MPO ČR, MD ČR, ČEB, EGAP a představitelé cca 15 předních českých firem (mj. Škoda Transportation, Metrostav, Favea Group). Ruské straně předsedal zástupce ředitele odboru vnějších ekonomických vztahů a ministra Vlády Moskvy J. Dridze, přítomni byli i další odborní představitelé a specialisté Vlády Moskvy (z oblasti městské hromadné dopravy, zahraničního obchodu, turistiky, vědy a techniky), Obchodně-průmyslové komory RF a Moskvy a zástupce Ministerstva ekonomického rozvoje RF.

První den zasedání (26.5.) se uskutečnila obchodní konference organizovaná Obchodně-průmyslovou komorou Moskvy pod vedením jejího místopředsedy S. Vardaňana. Přítomní zástupci českých firem zde prezentovali svoje možnosti a využili příležitosti k jednání s představiteli ruských firem. V odpoledních hodinách se VP v doprovodu pracovníka ZÚ Moskva přesunul do Moskevské městské univerzity řízení (MGUU), která je zapojena do programu Academy Learning (viz náš TIC č.j.: 2442/2014-Moscow). Asi 50 studentů MGUU si vyslechlo jeho přednášku na téma „Výhody a nevýhody členství ČR v EU“.

Dne 27.5. proběhlo v budově Vlády Moskvy vlastní plenární zasedání SPS. Plenárního zasedání se kromě oficiální delegace zúčastnili i zástupci vybraných českých firem především z oboru energetiky, městské hromadné dopravy, stavebnictví a strojírenství. Během zasedání SPS obě strany potvrdily zájem podílet se na realizaci konkrétních projektů.

přílohy

časový program 13 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 13.5.2014