česky 

rozšířené vyhledávání
x3
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Společnost Gearspect otevřela pobočku v Púne

Česká společnost Gearspect otevřela v jihoindické Púne závod na výrobu přístrojů pro měření přesnosti ozubených kol.

Indický svazový stát Maháráštra soustřeďuje většinu českých investic umístěných v Indii. Po Škodě Auto a Bonatrans zamířila s investicí do Maháráštry rovněž společnost Gearspect Group, a.s. Slavnostní inauguraci dceřiné společnosti Gearspect India Pvt. Ltd. byl přítomen výkonný ředitel Gearspect Group Jiří Horáček, náměstek ministry průmyslu a obchodu ČR M. Hovorka a velvyslanec v Indii M. Stašek.

Gearspect India Pvt. Ltd. je vybavena technologií k projektování, vývoji a výrobě přístrojů na měření ozubení a je schopna dodávat automobilkám po celé Indii. Jedná se o první výrobní závod těchto přístrojů v Indii, což skýtá výhodu oproti zahraniční konkurenci. Podílníkem společného podniku Gearspect India Pvt. Ltd. je indická společnost společností Kudale Instruments Pvt., se kterou Gearspect navázala spolupráci v r. 2012 během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

V jihoindickém Aurangábádu již funguje největší česká investice v Indii, tj. montovna Skoda Auto India Pvt. Ltd. V jižní Indii plánuje otevřít pobočku také společnost Bonatrans, která v lednu 2014 položila základní kámen nového výrobního závodu v Aurangabádu na výrobu železničního soukolí.

Indický trh je stále chráněn řadou tarifních i netarifních opatření a založení výrobních závodů v místě je cestou, jak tyto překážky překonat. Ocenit je nutno v  tomto případě především skutečnost, že se jedná o firmy z kategorie malých a středních podniků, což dokládá, že přístup investic do Indie je otevřen i těmto subjektům. 

Galerie


Gearspect Group in India