česky 

rozšířené vyhledávání

cena_2_medium
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

ČR na veletrhu dobývací techniky IME Kolkata 2014

Ve dnech 13.-16.2.2014 se v Kolkatě uskutečnil veletrh těžební techniky IME 2014, kde ČR byla zastoupena formou SVV a zúčastnilo se jí deset českých firem. Zástupci českých jednali rovněž s vedením státní společnosti Coal Indie Ltd.

Veletrh těžební techniky IME 2014 (International Mining, Exploration, Mineral Processing Technology, Metals & Machinery Exhibition) proběhl v hlavním městě indického svazového státu Západní Bengálsko ve dnech 13.-16.2.2014.

České firmy se výstavy IME 2014 zúčastnily formou SVV a kromě zástupců pořádajícího Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a zástupce realizátora Zephyr, se letošního ročníku výstavy IME zúčastnila asociace Česká dobývací technika a společnosti Elektrosvit, Enelex, Ferrit, INCO Engineering, M & BC Fiamoli, T Machinery, Telmining, ZAM Servis a ZKL. Na výstavě byl přítomen rovněž zástupce kanceláře CzechTradu v Mumbaí a obchodní diplomat ZÚ Dillí, který českou účast na uvedeném veletrhu otevřel.

Český stánek dostal od pořadatelů cenu za nejlepší stánek, kterou převzala zástupkyně agentury CzechTrade Lenka Kollmanová.

V rámci vedlejšího programu bylo zorganizováno setkání českých firem s vedením společnosti COAL INDIA Ltd., největším těžebním podnikem v Indii. V průběhu tohoto setkání měly české firmy možnost představit svoje produkty a jednat o projektech, na kterých by chtěly se společnosti COAL INDIA Ltd. spolupracovat.

IME je veletrh těžební techniky, který je pořádán 1x za dva roky - alternuje k veletrhu IMME (International Mining and Machinery Exhibition). V letošním roce se jej zúčastnilo 200 vystavovatelů z 19 zemí vystavujících, přičemž národní pavilony mělo Polsko, Česká republika a USA. Partnerskou zemí veletrhu se v letošním roce stala Polská republika, ČR měla na této výstavě status „Focus Country“. Souběžně s výstavou probíhal v nedalekém hotelu Hyatt Regency 5. ročník asijského těžařského kongresu.

Indie má třetí největší zásoby uhlí a lignitu na světě, způsob jeho těžby je však v mnoha ohledech stále pozadu proti technologiím využívaných ve světě. V Indii se těží uhlí především povrchovým způsobem, těžba hlubinná, které je doménou většiny českých firem, zde však má rovněž široké uplatnění. Zatímco ve světě je uhlí primárním zdrojem energie z 29%, v Indii je to z 52%. Zatímco ve světě se využívá uhlí jako palivo pro výrobu elektrické energie ze 42%, v Indii se využívá ze 68%. Převážná většina zásob uhlí v Indii se nachází v západní části jejího území, Kolkata je proto považována za „hlavní město“ indického těžebního průmyslu.

Galerie


IME Kolkata 2014