česky 

rozšířené vyhledávání
img_5382
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

ČR na veletrhu „POWER-GEN India & Central Asia 2013“ v Mumbaji

(Archivní článek, platnost skončena 17.05.2014.)

Kdy: 06.05.2013 - 08.05.2013, Kde: Mumbaj

Velvyslanec ČR v Indii Miloslav Stašek navštívil mezinárodní veletrh výrobků v oblasti energetiky POWER-GEN India & Central Asia 2013, pořádaný ve dnech 6. – 8. května 2013 v Mumbaji, kterého se zúčastnily i české firmy.

Veletrh POWER-GEN India & Central Asia je jednou z největších akcí pořádaných v Indii v oblasti energetiky. Každý rok přiláká přes 9 000 účastníků z více než 70 zemí světa. Letošní ročník pod heslem „Indian Power – Time to Deliver“ přivedl pod jednu střechu politiky s rozhodovacími pravomocemi a zájmové skupiny, stejně jako technické experty a odborníky z předních společností, zapojených do výroby, přenosu a distribuce energie v Indii i po celém světě.

Velvyslanec M. Stašek se během návštěvy setkal se zástupci českých firem, které do Indie dlouhodobě dodávají své produkty a tohoto veletrhu se zúčastnili, jako například Fans (chladící věže pro indické elektrárny), Sigma Group (čerpadla pro zavlažovací projekty), Škoda Doosan (projekty v oblasti energetiky) a ČKD Blansko Engineering (turbíny a čerpadla pro indické vodní elektrárny a přečerpávací stanice).

Energetická a distribuční síť v Indii je zastaralá, výroba elektřiny nestíhá pokrývat narůstající poptávku a výpadky proudu jsou na denním pořádku. Naléhavá potřeba modernizace celé sítě a výstavby dalších elektráren představuje velké potenciální příležitosti pro české firmy, které se věnují činnosti v oblasti energetiky.