česky 

rozšířené vyhledávání
minister_of_foreign_affairs
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva náměstka ministra zahraničních věcí T. Duba v Bhútánu

Náměstek ministra zahraničních věcí Ing. T. Dub navštívil ve dnech 12.-15.2.2014 Bhútán za účelem meziministerských konzultací, bilaterálních jednání na okraj a zahájení českých kulturních aktivit v Thimphú.

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Ing. Tomáš Dub navštívil ve dnech 12.-15.2.2014 Bhútán, aby realizoval vůbec první meziministerstké konzultace společně s jeho protějškem Y. Dorji/m, které umožnily vyhodnotit aktuální stav bilaterální relace.

Náměstek T. Dub se v Bhútánu sešel také s premiérem T. Tobgay/em a ministrem zahraničních věcí R. Dorji/m, během jednání hovořili především o možnostech obchodní, rozvojové a kulturní spolupráce.

Dále s náměstek T. Dub setkal s královnou matkou A.S.C. Wangchuck, ministrem pro ekonomické záležitosti N. Wangchuk/em, ministrem informací a spojů D.N. Dhungyel/em, ministrem vnitra a kultury D. Dorji/m, ministrem školství M. Dukpa/ou, zástupci Bhútánské obchodní komory, DrukAir, energetických podniků a během kulturních akcí také s náměstky dalších resortů, členy parlamentu a zástupci dalších státních institucí.

Pana náměstka v Bhútánu doprovodily tři české firmy Transcon (civilní letectví), Agile Europe (solární energie) a Doosan Skoda Power (energetika), které dostaly při téměř všech jednáních na oficiální úrovni v Bhútánu prostor pro představení svých firem a vizí pro své aktivity v Bhútánu.

Během návštěvy došlo také dne 13.2.2014 ke slavnostnímu otevření výstavy „České hrady“ v Královské textilní akademii a zahájení vůbec prvního „Českého filmového festivalu“, který proběhl ve dnech 14.-16.2.2014 v kině City Cinema a byl zahájen Oscary ověnčeným filmem „Kolja“.

Galerie


Mr. Tomáš Dub, Deputy Minister of Foreign Affairs, in Bhutan