česky 

rozšířené vyhledávání

x1_medium
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva náměstka ministra zahraničních věcí T. Duba v Indii

Ve dnech 10.-11.2.2014 navštívil náměstek ministra zahraničních Tomáš Dub Indii, kde se setkal se zástupci indického Ministerstva zahraničních věcí, představiteli indické podnikatelské komunity a zástupci českých firem působících v Indii.

Tomáš Dub, náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země a ekonomické záležitosti, v Indii jednal ve dnech 10.-11.2.2014 s P. Kaurovou, indickou státní ministryní zahraničních věcí (Ministry of External Affairs, MEA), kterému předcházela pracovní snídaně s R. Chhabrou, ředitelem Odboru států střední Evropy MEA Indie. Hlavním tématem uvedených jednání se staly současné česko-indické vztahy a aktivity a návštěvy v r. 2014.

Dále se T. Dubovi dostalo oficiálního přijetí, ministrem těžkého strojírenství a státních podniků P. Patel/em, státním ministrem obchodu Dr. E. M. Sudarsan/ou a náměstkyní ministra těžkého průmyslu a státních podniků K. Sidhu/ovou. V rámci návštěvy T. Duba v Indii se uskutečnilo rovněž jeho setkání se S. Rao, generálním ředitelem Škoda Auto India, po kterém následovalo vystoupení v rámci tiskové konference u příležitosti zahájení prodeje nového modelu vozu Škoda Superb pro indický trh.

T. Dub absolvoval v rámci své návštěvy rovněž pracovní oběd s předsedou představenstva a CEO indické společnosti GMR G.M. Rao, s nímž jednal o možnosti zapojení českých firem do aktivit této společnosti. Dále se T. Dub setkal během své cesty s Ambikou Sharma, zástupkyní generálního tajemníka Konfederace indických obchodních komor (FICCI), s Chandrajitem Banerjeem, generální ředitel CII (Confederation of Indian Industry) a rovněž s Ranou Royem, zástupce výkonného ředitele agentury ministerstva obchodu a průmyslu EEPC India.

Cílem uvedených setkání bylo získání podpory indických obchodních komor pro aktivity českých firem v Indii. Na závěr návštěvy T. Duba uspořádal velvyslanec M. Stašek večeři za účasti zástupců českých firem přítomných v Indii.  

Galerie


Deputy Minister of Foreign Affairs Mr. Tomáš Dub in India