česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní veletrh "Rossijskij promyšlennik 2012" v Sankt Peterburgu

(Archivní článek, platnost skončena 11.10.2013.)

Ve dnech 25. – 28. září se konal XVI. ročník největšího mezinárodního strojírenského veletrhu v oblasti severozápadního federálního okruhu RF. Expozice byla na ploše 20 000 m2 ve čtyřech pavilonech výstaviště Lenexpa. Počet zúčastněných firem se stabilizoval na 380 firmách z Ukrajiny, Běloruska, Německa, Itálie, Španělska, České republiky a Finska. Cílem veletrhu bylo sjednocení a ukázka produkce Severozápadu v hlavních deseti klastrech.

Ve dnech 25. – 28. září se konal XVI. ročník největšího mezinárodního strojírenského veletrhu v oblasti severozápadního federálního okruhu RF. Expozice byla na ploše 20 000 m2 ve čtyřech pavilonech výstaviště Lenexpa. Počet zúčastněných firem se stabilizoval na 380 firmách z Ukrajiny, Běloruska, Německa, Itálie, Španělska, České republiky a Finska. Cílem veletrhu bylo  sjednocení a ukázka  produkce  Severozápadu  v  hlavních  deseti klastrech.

Nosný článek tvořil  „Klastr obráběcích strojů“, který ve své expozici předváděl řídící NC systémy (výrobce Balt-systém), měřící přístroje (ABA Gidrosystemy), hydrauliku (Kirov Instrument), výrobu ozubených kol (Stankozavod TBC). Z dalších klastrů zaujaly expozice:

-          laserová technika

-          radioelektronika ( Avangard, OAO Svetlana , OAO Elektrostandard)

      -     polymerní klastr

-          IT

-         aerokosmický klastr (Holding Leninec, Závod Arsenal, Závod Izmeritel)

-         dopravní technika (Peterburskij metropoliten, Peterburskij polytechnický universitet)

-         zdravotnictví, ekologie, biotechnologie,

Součástí veletrhu byla i výstava Průmyslového osvětlení. Na minivýstavě byly zastoupeny přední výrobci z RF (LED - SMART, Nanosvet, Ef-light, Fokus - Peterburg). Náplň tvořila tématika moderních technologií  pro průmyslové závody a veřejné osvětlení.

Novinkou na veletrhu byla Burza pracovních kontaktů. Na základě předběžného požadavku firem byla připravena jednání s konkrétními partnery.

Veletrh podpořil gubernátor Sankt Peterburgu G.S. Poltavčenko, náměstek ministra průmyslu RF- G.V. Kalamanov a regionální ministři z republiky Komi, Kirovské oblasti a Pskovské oblasti.

Česká republika byl reprezentována českými firmami na  stánku CzechTradu. Tradičně se zúčastnila firma ANAJ se svojí produkcí přesných nástrojů. Ve sféře energetiky vystoupila firma EXINER Group. Firma Fastech předvedla výrobu strojů na hřebíky a linku na kompletní výrobu. Firma Husqvarna Manufacturing CZ ukázala výrobu razidel pro plastové výrobky pro automobilový průmysl. Firma LARM se specializuje na opticko- elektronické snímače pro průmysl.