česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

XX. mezinárodní veletrh cestovního ruchu INWETEX- Sankt Peterburg

(Archivní článek, platnost skončena 12.10.2013.)

Ve dnech 4. – 6. října 2012 proběhl v Sankt Peterburgu mezinárodní veletrh cestovního ruchu. Organizátoři rozdělili veletrh do jednotlivých částí pod názvy: • Lázně • Kongresová turistika • Léčebná turistika • Rekreace bez hranic - zima

Ve dnech 4. – 6. října 2012 proběhl v Sankt Peterburgu mezinárodní veletrh cestovního ruchu. Organizátoři rozdělili veletrh do jednotlivých částí pod názvy:

·        Lázně

·        Kongresová turistika

·        Léčebná turistika

·        Rekreace bez hranic - zima

Veletrhu se zúčastnilo 458 firem z 32 zemí. Zastoupeny byly všechny hlavní turistické destinace. Rakousko, Bělorusko, Brazilie, Maďarsko, Německo, Řecko, Dominikánská rep., Egypt, Israel, Indie, Čína a další. Novinkou na veletrhu byla účast Ghany a Bahrainu. Akce se uskutečnila pod záštitou vlád Sankt Peterburgu a Leningradské oblasti. Za vládu SPb zahájila veletrh náměstkyně předsedy Výboru pro investice a strategické projekty Marianna Ordžonikidze.

Jedním z nějpůsobivějších stánků na veletrhu byla expozice Czechtourismu s decentně vybranými fotografiemi pražských motivů. Expozice Czechtourismu připravená ředitelkou M. Linhartovou byla pro účastníky a budoucí turisty zajisté motivačním námětem. Za ČR se zúčastnilo 12 českých firem. Mezi atraktivní patřily expozice Středočeského kraje, Mariánské lázně, které získávají na oblibě, oblast Jižní Morava a lázně Teplice.

Součástí akce byla i samostatná prezentace lázní Bělohrad a lázní Darkov. Prezentace se uskutečnila v reprezentačním salónku generálního konzulátu dne 5. 10. I přes nabitý program na veletrhu se na prezentaci obou lázní dostavilo 38 zástupců cestovních kanceláří, lékařů a novinářů. Lázně Bělohrad využívají výhodné spojení přímých letů do Pardubic. Lázně Darkov si díky své aktivní propagaci zajistily výrazný nárůst ruských turistů od r. 2010. Zájemci o léčbu kladně hodnotily informační stránky v ruštině. Ruští touroperátoři, kteří zajíšťují léčbu v českých lázních upozorňují na nedostatek ubytovací kapacity pro rodinné příslušníky v sezóně. Tyto informace svědčí o popularitě českých lázní.