česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Společná prezentace zemí V4 v Namibii - příležitost pro firmy

(Archivní článek, platnost skončena 10.11.2013 / 10:45.)

Ve spolupráci obchodních zastupitelstev zemí V4 v JAR se připravuje společný seminář ve Windhoeku, hl. městě Namibie, který se má uskutečnit 7. března 2013 v prostorách Nampower Convention Centre.

Odkaz na Nampower Convention Centre.

Přípravu na namibijské straně přípravu koordinuje Namibia Investment Centre. Dle předběžného návrhu programu se kromě prezentací zemí V4, tj. ČR, Maďarska, Polska a Slovenska, předpokládají také vystoupení zástupců ministerstva obchodu a energetiky Namibie a následujících firem: Namib Mills (potravinářství), Nampower (energetika), Hangana Seafood (příležitosti v sektoru ryb a mořských produktů) a Epangelo Mining (role státu v těžebním sektoru).

Seminář by měl být příležitostí ke vzájemnému představení, navázání kontaktů na úrovni firem a k výměně informací o aktualitách v oblasti regulatorního rámce (např. podporované a rostoucí sektory ekonomiky Namibie, investiční pobídky a projekty, svobodné ekonomické zóny). Zástupci zemí V4 mají zájem především o prohloubení a rozšíření vazeb v oblasti obchodu, zatímco namibijská strana akci pojímá rovněž jako prezentaci Namibie jako atraktivní destinace pro investice, kterou si zahraniční firmy mohou zvolit jako základnu pro zpracování trhů Jihoafrické celní unie SACU, resp. Jihoafrického rozvojového společenství SADC. Vzhledem k velké ekonomické propojenosti s bývalou metropolí JAR má současná vláda Namibie zájem o diverzifikaci importu, ještě větší důraz však klade na rozvoj domácích produkčních kapacit.

Účast na semináři je otevřena zástupcům firem za podmínky samofinancování nákladů na cestu a pobyt. V případě zájmu nás prosím obratem informujte na e-mail: commerce_pretoria@mzv.cz a tel.: +27 (0)82 374 44 49, kontakt: Ivana Klímová.

Rozvojový plán Namibie - stručné info na stránkách asociace výrobců (pdf)

O Namibii na portále Businessinfo.cz:

www.businessinfo.cz/cs/zahranicni-obchod-eu/teritorialni-informace-zeme/namibie.html