česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-kosovské podnikatelské fórum v Praze

(Archivní článek, platnost skončena 11.12.2013.)

Dne 27.11. 2012 proběhl v prostorách Svazu průmyslu a dopravy ČR v Praze podnikatelský seminář, kterého se zúčastnili zástupci 13 firem z Kosova a více jak 35 představitelů českých společností z mnoha oborů.

Akce navázala na podnikatelskou misi z ČR do Kosova z roku 2011 a společnou českou účast na prištinském veletrhu Expokos v květnu 2012.  Fóra se zúčastnili také pracovníci Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Velvyslanectví Kosova v Praze.

Z Kosova přijeli zástupci firem z oblasti potravinářství, strojírenství, stavebnictví, cestovního ruchu, poradenství a elektrotechniky. Vedle soukromých společností se semináře zúčastnil také generální ředitel Kosovské energetické společnosti KEK Arben Gjukaj a jeho kolega Nijazi Thaqi, provozní ředitel. Energetika a s ní související produkty a služby byly nejvíce zastoupenými obory a vedení společnosti KEK jednalo s 12 různými českými firmami. I ostatní zúčastnění absolvovali řadu dvoustranných jednání s potenciálními partnery. Potvrdilo se, že podnikatelských subjektů, které mají zájem o kosovský trh, je v ČR nezanedbatelné množství.

 

Gjukaj

Foto ze semináře (zleva zástupce kosovské chargé d´a ffaires v Praze Lulzim Mjeku, ředitel Odboru evropských zemí Ministerstva průmyslu a obchodu Martin Pospíšil, generální ředitel KEK Arben Gjukaj)