česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká účast na mezinárodním veletrhu SIAM v Maroku

(Archivní článek, platnost skončena 18.07.2014.)

ČR poprvé na na SIAMu

Ve dnech 24. až 28. dubna 2013 proběhl v marockém městě Meknés již 8. ročník renomovaného mezinárodního zemědělského veletrhu SIAM (Salon International de l´Agriculture au Maroc). Letos se podařilo Velvyslanectví ČR v Rabatu premiérově zajistit vlastní stánek pro prezentaci českých firem (viz článek Výzva k participaci na českém stánku).

Český stánek poskytoval obecné socio-ekonomické informace o ČR a o českém zemědělství. Především však nabízel informace o aktivitách firmy FARMTEC a zejména firmy ZETOR, jež návštěvníky z řad odborné veřejnosti zaujala nejen katalogy, ale i profesionální prezentací svého obchodního zástupce vyslaného na veletrh.

Hlavním těžištěm veletrhu SIAM je obecně prezentace marockých firem - ať už zavedených exportních značek (např. v oblasti obchodu s citrusy, rajčaty, ovocnými džusy či marmeládami), tak i  drobných prodejců tradičních výrobků (medu, koření, argonového oleje aj.). Velký prostor je věnován také chovu zvířat (přehlídka rozličných druhů skotu, ovcí apod.). Návštěvnicky vyhledávanou je sekce strojů, kde maročtí distributoři prezentují zejména desítky traktorů hlavních světových značek. Podstatná část veletrhu je věnována prezentaci zahraničních podniků - zde letos dominovaly firmy francouzské, španělské a belgické.

Veletrh SIAM je zásadním místem setkávání profesionálů z oboru zemědělství, potravinářství a prodeje zemědělské techniky se zaměřením na marocký trh. Dle oficiálních odhadů letošní ročník veletrhu, jenž zabíral 80 000 m2, navštívilo přes 700 000 osob a své zastoupení zde mělo 1 000 subjektů (mezi nimiž bylo 200 zahraničních firem z 52 zemí). Případným českým zájemcům uvažujícím o vstup na marocký trh tak jednoznačně doporučujeme účast na příštím ročníku veletrhu SIAMu, jenž by se měl konat v dubnu či květnu 2014.

Galerie


Veletrh SIAM