česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Společné účasti firem z ČR na veletrzích v Itálii

2008

Čeští exportéři se pod patronací MPO zúčastnili formou oficiální společné expozice Mezinárodního veletrhu nábytku a designu – SIM (Salone Internazionale del Mobile), konaného ve dnech 16.-21.4.2008 v Miláně a Mezinárodního veletrhu dřevoobráběcích strojů – XYLEXPO, konaného ve dnech 27.-31.5. 2008 v Miláně. Zahraniční kancelář CzechTrade se sídlem v Miláně realizovala ve dnech 23.-26.února 2008 společnou expozici českých pivovarů na mezinárodním veletrhu Pianeta Birra, konaném v Rimini.

2009

Ve dnech 4. – 7.9.2009 se v Miláně konal 88. ročník mezinárodního veletrhu vybavení pro domácnost MACEF, kterého se zúčastnila ČR formou oficiální expozice. Veletrh MACEF má v Itálii výjimečné postavení a koná se dokonce dvakrát ročně – na podzim (září) a v zimě (leden). Na 80 000 m² výstavní plochy bylo přítomno přes 1 600 vystavovatelů, z toho 27 % bylo ze zahraničí. Podzimní edice představila následující sektory: Tradice & Inovace, Zlato & Stříbro, Vybavení & Dekorace, Nábytek & Kuchyně, Bižuterie & Doplňky, Dárkové předměty. V minulosti se veletrhu pravidelně účastnily české firmy, ať už přímo nebo formou katalogové expozice na stánku agentury CzechTrade. Na společné expozici ČR o rozloze 100 m² ve výstavním pavilonu v sektoru Tradice & Inovace se v roce 2009 představilo 11 českých firem. Kromě toho se na veletrhu MACEF představily další dvě české firmy individuálně.

2010

Pivovarnický veletrh Pianeta birra Beverage & Co 2010

Prezentace českých firem na veletrhu Pianeta birra Beverage & Co 2010 ve dnech 21.-24. února 2010 v Rimini probíhala na výstavním stánku agentury CzechTrade. Pianeta birra Beverage & Co je největším italským a jedním z největších evropských oborových veletrhů věnovaných pivovarnictví, nápojům a občerstvení, vybavení pro pizzerie a restaurace. Koná se každoročně a je určen zejména odborné veřejnosti. Na stánku o rozloze 20m2 se prezentovaly 3 české firmy: AGNEZIA, PMS PŘEROV a ŽATECKÝ PIVOVAR.

Slévárenský veletrh Metef - Foundeq

V severoitalském městě Brescia se od 14. do 17.4.2010 konal spojený veletrh Metef – Foundeq: Metef – 8. ročník, věnovaný oboru neželezných kovů; Foundeq – 5. ročník, zaměřen na vše co souvisí se slévárenstvím. Veletrh navštívilo celkem 12 zástupců českých firem z oboru slévárenství a zpracování hliníku (ALW Industry, Beneš a Lát a.s., Fimes a.s.,Ljunghal s.r.o., SPL) spolu s výkonným ředitelem Svazu sléváren ČR. Itálie je velmi zajímavým exportním trhem a místní automobilový průmysl patří k zákazníkům českých firem.

Veletrh dřevoobráběcích strojů Xylexpo

V Miláně se od 4. do 8.5.2010 konal 22. ročník veletrhu strojů a technologií pro zpracování dřeva Xylexpo, který patří k nejdůležitějším výstavám v tomto oboru ve světovém měřítku. Akce se zúčastnilo 12 českých vystavovatelů v rámci projektu „Specializované výstavy a veletrhy“ (SVV) realizovaného Hospodářskou komorou ČR a z toho 5 na společné expozici společně s agenturou CzechTrade (Adamik Trade, s.r.o.; Balínek Trade, s.r.o.; Marshal - CZ s.r.o.; Sahos s.r.o.; Stori Mantel, s.r.o.). Další české firmy a asociace (Houfek a.s.; Katres spol. s r.o.; Kinex CZ s.r.o.; Neva – TST s.r.o.; Pilana Tools Wood Saws spol s r.o.; Rojek dřevoobráběcí stroje a.s.; Svaz výrobců dřevoobráběcích strojů a zařízení) vystavovaly samostatně.

Veletrh Expo Ferroviaria

V Turíně se ve dnech 8. – 10.6.2010 uskutečnil 4. ročník odborného veletrhu Expo Ferroviaria věnovaného  železničnímu průmyslu. V rámci projektu „Společné veletrhy a výstavy“ realizovaného HK ČR se v Turíně z iniciativy Asociace podniků českého železničního průmyslu představily 4 české firmy.

Veletrh Expo Ferroviaria je bienále plně zaměřené na železniční průmysl a zahrnuje následující obory: železniční vozidla; infrastruktura; zabezpečovací, ovládací a komunikační zařízení; údržba vozidel a infrastruktury; informace pro cestující; systémy pro výdej jízdenek. Současně s touto akcí proběhl 3. ročník specializovaného bienále Intertunnel věnovaného problematice projektování, stavby a údržby železničních tunelů.

Na společném stánku o rozloze 48 m² se představily české firmy Dako – CZ, a.s. (brzdové systémy); Brake Production s.r.o. (brzdové systémy); LOSTR, a.s. (výroba železničních vagónů; od září 2010 firma změnila název na Legios), které doplnila agentura CzechTrade. Samostatně vlastním stánkem o rozloze 16 m² byla přítomna společnost AMIT, spol. s r.o., která podniká v oblasti kontrolních systémů pro železnice a elektroniky pro průmyslovou automatizaci.

Veletrh fotovoltaiky a obnovitelných zdrojů Ener Solar+

Ve dnech 17.-19.11.2010 se v Miláně uskutečnil II. ročník mezinárodního veletrhu dodavatelů techniky pro využití solární energie EnerSolar+. Veletrh na výstavišti „Fiera Milano Rho“ probíhal paralelně s dalšími akcemi: GREENENERGY EXPO, PV Tech a INVEX. Čtveřice firem z ČR dodávajících komponenty pro fotovoltaické a fototermické solární systémy se veletrhu zúčastnila na stánku agentury CzechTrade přímo nebo v zastoupení zasláním propagačních katalogů. Vysoká úroveň veletrhu a zájem vystavovatelů i návštěvníků potvrdily slibné perspektivy využívání solární energie v Itálii.

2011

Veletrh a konference Power Gen Europe 2011

Devět českých firem se v rámci programu společných účastí na specializovaných veletrzích zúčastnilo konference a veletrhu Power Gen Europe ve dnech 7.-9.6.2011 v Miláně. Dalších sedm společností z ČR vystavovalo v Miláně samostatně. Početné zastoupení českých firem potvrdilo, že energetické strojírenství nadále patří k silným oborům českého průmyslu. Itálie představuje vzhledem k vysoké závislosti na dovozech elektrické energie perspektivní trh.

Účast v rámci programu: ZPA Industry, ZVVZ-Enven Engineering, První brněnská strojírna Velká Bíteš, AURA Milevsko, CNC TVAR, REKO PRAHA, ŠKODA PRAHA, Wikov Gear, SEKO Aerospace. Vedle toho samostatně: Škoda Power, FANS, BAEST, Brentwood Europe, DEL, Prague Casting Services a SANBORN.

Informace o oficiálních účastech ČR na výstavách a veletrzích v zahraničí lze nalézt na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR: www.mpo.cz.

Informace o projektu společné účasti na veletrzích a výstavách v zahraničí, který realizuje Hospodářská komora ČR, lze nalézt na stránkách: www.komora.cz.