česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Upozornění na zakázky – výstavba chilského přístavu Puerto de Iquique

(Archivní článek, platnost skončena 18.12.2014.)

V rámci snahy ekonomického úseku ZÚ Santiago de Chile poskytovat soustavně informace o potenciálních zakázkách v Chile, upozorňujeme tentokrát na příležitosti, které by se mohly naskytnout v rámci výstavby chilského  přístavu Puerto de Iquique. V roce 1998 byla vytvořena „Empresa Portuaria Iquique (EPI)“ prostřednictvím zákona číslo 19.542 (“Modernización del Sector Portuario Estatal”). Od té doby se neustále zvyšují investice EPI do rozvoje přístavu. Počítá se nadále s investicemi až 350 milionů USD pro další rozvoj tohoto přístavu. Nárůst jeho kapacity je zřejmý u následujícího grafu:

ghc

Přístav Puerto de Iquique je důležitý z hlediska rozvoje obchodu v Andském regionu a může být dobrým nástupištěm pro firmy, které hodlají v této oblasti podnikat. Samozřejmě zakázky v souvislosti s budováním přístavu poskytují příležitosti i vývozcům, kteří nechtějí vytvářet zastoupení přímo v Chile za účelem regionální expanze, ale mají poptávané výrobky, technologie a kapacity. Puerto de Iquique je významné rovněž jako bezcelní zóna (odkaz na bližší informace na konci zprávy).

fsd

Všem českým exportérům, kteří mají potenciálně v nabídce výrobky potřebné pro licitace v Puerto de Iquique doporučujeme navštívit stránku, na které se zveřejňují nabídky:

http://licitacionpuertoiquique.com/en/

Informativní brožuru v angličtině lze stáhnout na adrese:

http://www.licitacionpuertoiquique.com/desc/EPI_ingles.pdf

Další informace  v AJ v publikaci na adrese:

http://www.licitacionpuertoiquique.com/desc/edemanda_ingles.pdf

Pro zájemce o zakázky je vhodné registrovat se na adrese:

http://licitacionpuertoiquique.com/en/inscripcion/

Bližší informace o zónách volného obchodu v Chile lze nalézt na adrese:

http://www.mzv.cz/santiago/cz/obchod_a_ekonomika/zony_volneho_obchodu_na_severu_chile.html