česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Slavnostní uvedení sudového Budvaru a Becherovky na brazilský trh

(Archivní článek, platnost skončena 16.04.2014.)

Dne 4.4.2013 proběhlo v prostorách Generálního konzulátu ČR v Sao Paulu slavnostní uvedení na brazilský trh sudového piva Budvaru a likéru Becherovka. Slavnostního večera se zúčastnilo cca 150 hostů z řad manažerů restauračních zařízení, novinářů gastronomických rubrik a českých krajanů.

Účelem společenského podniku byla neformální komerční prezentace obou nápojů. GK poskytl dovozní firmě Uniland své reprezentační prostory pro uspořádání slavnostního večera. Uniland již 8 let dováží lahvový Budvar. Z důvodu právních sporů o ochrannou známku je toto českobudějovické pivo v Brazílii prodáváno pod označením Czechvar. Budvar nedávno začal plnit své pivo do jednorázových recyklovatelných sudů, čímž odpadla manipulace s prázdnými sudy a umožnil tak vývoz sudového piva do vzdálených teritorií. Této konkurenční výhody se snaží využít společnost Uniland. Dovozové sudové pivo je běžné v Brazílii pouze u několika značek (např. Guiness). Nutnost vracet prázdné obaly zpět do zámoří doposud komplikoval dovoz jiných značek. Jednorázové sudy Budvaru (vyráběné rovněž v ČR) mění pohled na dovoz sudového piva. Lahvové pivo Czechvar je již běžně k dostání v saopaulských supermarketech. Maskotem pro reklamní kampaň sudového Czechvaru se stal jediný provozuschopný trabant v Brazílii, který Uniland za tímto účelem polepil v barvách Czechvaru. Během akce byl tento trabant postaven před vchod konzulátu jako poutač.Společnost Uniland zároveň rozšířila své portfolio dovážených produktů o likér Becherovka. Na akci byla Becherovka prezentována jako vhodný základ pro míchané alkoholické nápoje.

V návaznosti na úspěch této  akce hodlá zástupce CzechTradu ve spolupráci s naším GK připravit v říjnu 2013 prezentační akci českých pivních značek, které by rády vstoupily na brazilský trh.

přílohy

attachment

_4461606.JPG 273 KB JPG (Obrázek / Fotka)

attachment

pohled 396 KB JPG (Obrázek / Fotka)

attachment

vavra 329 KB JPG (Obrázek / Fotka)