česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Slavnostní zahájení výstavy „Václav Havel a jeho země. Kouzlo českého křišťálu“.

(Archivní článek, platnost skončena 02.11.2013.)

U příležitosti státního svátku proběhlo dne 30.10.2012 slavnostní zahájení dvou vzájemně propojených výstav v Casa das Rosas, historické budově na hlavní třídě Sao Paula, Avenida Paulista 37. Výstava českého skla navázala na dvoudenní seminář a obchodní jednání, které připravila agentura CzechTrade pro české skláře v místním hotelu Intercontinental.

První část výstavy je věnována životu a dílu Václava Havla. Osobnost Václava Havla je prezentována ve dvou výstavních sálech: Havel jako literát a Havel jako politik.

Na tuto výstavu navazuje výstava současného českého křišťálu. Pojítkem mezi oběma výstavami je ukázka děl světově známého designera Bořka Šípka, osobního přítele Václava Havla. Dalšími vystavovali jsou tito přední výrobci českého skla: Šípek Team, Ajeto, Preciosa Group, Lasvit, Crystalex, Caesar Crystal Bohemiae, Glasspoint a NB Art. Výstava českého skla navazuje na dvoudenní seminář a obchodní jednání, které vedli čeští skláři v místním hotelu Intercontinental.

Slavnostní vernisáž výstavy proběhla jako oslava státního svátku, které se zúčastnili představitelé města Sao Paulo, konzulární sbor, krajané a zástupci brazilských kulturních kruhů. Vzhledem ke strategické poloze místa Casa das Rosas uprostřed obchodně-finančního centra Sao Paula měla společenská akce vysokou návštěvnost.

Výstava, kterou společně zorganizoval Generální konzulát a agentura Czechtrade, potrvá do 18.11.2012.

GK děkuje Knihovně Václava Havla za zapůjčení fotografii a děl Václava Havla. Výstava českého skla byla financována z finančních prostředků Ministerstva zahraničních věcí na podporu ekonomické diplomacie a z finančních prostředků agentury Czechtrade.