česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní obchodní veletrh Euro Mine Expo 2014

(Archivní článek, platnost skončena 23.06.2014 / 14:00.)

Kdy: 10.06.2014 - 12.06.2014, Kde: Skellefteå

Ve dnech 10. – 12. června 2014 se uskuteční ve švédském městě Skellefteå tradiční mezinárodní obchodní veletrh Euro Mine Expo 2014, který se koná v dvouleté periodě.

Švédsko je nejen největším producentem a vývozcem železné rudy v Evropě, ale i celosvětově patří mezi lídry v dané oblasti. Vedle velkých zásob železné rudy a minerálních zdrojů disponuje i vysokou mírou mezinárodní konkurenceschopnosti založené na výzkumu a inovacích v oblastech jako energetická využitelnost, dopady na životní prostředí a v neposlední řadě v přípravě průmyslových expertíz pro výrobní technologie. Stále existující potenciál rozvoje a rozšiřování těžby vedou k nárůstu jak státních, tak soukromých investic do dolů železné rudy v severním, ale i ve středním Švédsku.  

Hlavními tématy letošního ročníku veletrhu jsou:

1/ Rozvoj těžebního průmyslu v Evropě (nové výzvy v evropském těžebním průmyslu, evropské těžební regiony, národní těžební strategie, logistika a regulace těžeb),

2/ Ekonomická výnosnost těžby ( strategický obchodní risk v oblasti těžebního průmyslu a zpracovávání kovů, financování rozšiřování těžeb a těžební investice, těžba jako ekonomický motor pro regionální rozvoj);

3/ Nové technologie v těžebním průmyslu (průzkum, těžba, zpracování, výtěžnost kovů z těžebního odpadu) .

Během třídenního veletrhu se bude konat celá řada konferencí, na kterých budou mít vystavovatelé a návštěvníci možnost seznámit se s připravovanými projekty těžby železné rudy ve Švédsku, s novými technologiemi těžby a novými zpracovatelskými postupy.

Hlavním organizátorem je společnost NOLIA, více informací je možno nalézt na homepage: www.euromineexpo.com nebo www.nolia.se.