česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Biona Jersín expanduje na Nový Zéland a do Austrálie

Začátkem září 2013 se zástupci předního českého výrobce technických lubrikantů a maziv Biony Jersín vydali za asistence exportně poradenské společnosti Businex NZ na třítýdenní obchodní misi do Austrálie a na Nový Zéland. Jejím cílem bylo prohloubení obchodních aktivit na místních trzích, zejména v oblasti technických, biologicky odbouratelných lubrikantů (bio-lubrikantů), po kterých v současnosti roste poptávka a očekává se, že v blízké budoucnosti ještě zesílí. Biona Jersín se řadí mezi evropské špičky ve vývoji a výrobě bio-lubrikantů s bohatou historií, technickým a technologickým zázemím, a není překvapením, že její produktová řada LUBECOTM, vyvinutá speciálně pro účely novozélandského a australského trhu, zaznamenala okamžitý zájem ze strany místních firem.

Pracovní cesta zástupců Biony Jersín byla spojena s účastí na dřevozpracovatelském veletrhu WoodEXPO 2013, který proběhl ve dvou částech. První část se konala 3.-5.9. 2013 v australském Albury, v Novém Jižním Walesu a druhá část 12.-14.9.2013 v novozélandském městě Rotorua. Na obou veletrzích byly navázány úzké kontakty na významné subjekty působící ve dřevozpracovatelském odvětví. Dále byla na programu města Sydney, s přínosným jednáním na obchodním oddělení Konzulátu ČR, a Auckland. Celý pobyt byl vyplněn četnými obchodními jednáními a návštěvami, které, přes několik tisíc nacestovaných kilometrů, přinesly řadu velmi dobrých kontaktů a reálných obchodních příležitostí.

Vyvrcholením této náročné obchodní cesty bylo otevření místního zastoupení v Aucklandu, které intenzivně uvádí produkty LUBECOTM na novozélandském a australském trhu. Tento výrazný krok jen potvrzuje dlouhodobý zájem a proaktivní exportní politiku Biony Jersín v australasijské oblasti, a nepochybně může být inspirací pro další české exportéry s podobnými zájmy.

Bližší informace o LUBECOTM bio-lubrikantech, maloobchodní a velkoobchodní distribuci, a existujících obchodních příležitostech na www.lubeco.co.nz .

Autor: Ing.Michal Kadlec, Businex NZ

 

WoodExpo 2013, Albury (NSW), Austrálie

 

 

WoodExpo2013 Rotorua, Nový Zéland

Jednání v Pan Pac Forrest Products Ltd, Napier, Nový Zéland

.

Schůzka na Konzulátu ČR v Sydney s vedoucí obchodního oddělení, zleva Milan a Ladislav Zelenkovi  (Biona), Michal Kadlec (Businex NZ) a Šárka Ponroy Vamberová (K Sydney)